Na drogi i boisko


1,67 miliona złotych Marszałek Województwa Śląskiego przekaże dla powiatu częstochowskiego na odbudowę dróg w gminach zniszczonych przez trąbę powietrzną, jaka przetoczyła sie20 lipca przez gminy Kłomnice i Rędziny. Ponadto 320 tys. złotych powiat otrzyma na budowę boiska sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej. Uchwały w tych sprawach radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli na sesji w dniu 29. sierpnia br.

– Pół miliona zł przeznaczymy na modernizację drogi i budowę chodnika w miejscowości Konin. Kolejny milion przekażemy na remont drogi i budowę chodnika w Skrzydlowie, a za kwotę 167 tys. zł wyremontujemy drewniany most nad Wartą w Skrzydlowie – wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Jan Miarzyński.
Budowa boiska (wraz z ogrodzeniem i wyposażeniem) pochłonie prawie 570 tys. zł. Około 250 tys. zł przekaże na ten cel gmina Kamienica Polska, natomiast Starostwo, będące właścicielem gruntu, na którym obiekt ma powstać – otrzymane właśnie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w ramach programu “Blisko boisko” 320 tys. zł.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *