Raków zdobywa kolejne punkty

PIŁKA NOŻNA: IV LIGA

W sobotnim meczu dziesiątej kolejki rozgrywek zachodniej grupy czwartej ligi Raków pokonał na wyjeździe Jarotę Jarocin 2:1. Było to drugie kolejne wyjazdowe zwycięstwo częstochowskiego klubu, który po beznadziejnym początku sezonu w czterech ostatnich meczach zainkasował 10 punktów.

Mimo iż Raków nie stworzył wielu groźnych sytuacji do zdobycia gola, to jednak sprawiał wrażenie lepiej zgranego zespołu. „Czerwono-niebiescy” wyszli na prowadzenie w 25. minucie po golu Tomasza Foszmańczyka, który dobił strzał Maksymiliana Rogalskiego. Niestety kilka minut po przerwie Jarota wyrównała, a na listę strzelców wpisał się Jacek Pacyński, który przelobował Krzysztofa Pyskatego. Ostatnie słowo należało jednak do Piotra Bańskiego, który wykorzystał podanie Mateusza Zachary i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Częstochowska drużyna po dziesięciu kolejkach zajmuje 11. pozycję w tabeli.