Balony, wino i Vespa w Olsztynie jurajskim


Trzeci weekend lipca w Olsztynie jurajskim będzie obfitował w całe mnóstwo atrakcji. Zapraszamy wielbicieli dobrej muzyki i wina, fanów sportów balonowych oraz miłośników skuterów Vespa.

 

Gmina Olsztyn wraz z gminą Janów po raz czwarty zostaną gospodarzami Jurajskich Zawodów Balonowych, w ramach których odbędzie się Balonowy Puchar Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze.

Zmagania ekip balonowych rozpoczną się w Olsztynie już w czwartek wieczorem, 15 lipca i potrwają do niedzieli, 18 lipca.

 

W sobotę i niedzielę (17-18.07.2021 r.) na olsztyńskim rynku odbędzie się V Jurajski Festiwal Sztuki i Wina. Różnorodny program wypełnią: zespoły folklorystyczne i jazzowe, pokazy i degustacje kulinarne, wykłady o winie oraz stoiska wystawiennicze z winami, regionalnymi specjałami oraz wyrobami rzemieślniczymi. Gwiazdą imprezy będzie Stanisław Sojka, który pojawi się na festiwalowej scenie w sobotę o godz. 20.00. Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury
w Częstochowie.

Imprezom będzie towarzyszył Vespaniały zlot, czyli spotkanie Miłośników Skuterów Marki Vespa. Uczestnicy będą prezentować swoje skutery na Rynku w Olsztynie, w sobotę od godz. 16.00.

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *