Ekstraklasa lekkoatletyczna

CKS Budowlani Częstochowa był organizatorem finałowej rundy ekstraklasy lekkoatletyczne. Na miejskim stadionie wystartowało ponad 400 zawodników. Wśród nich 7 reprezentantów Polski uczestników ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Najlepszy wynik zawodów uzyskał Paweł Fajdek KS Agros Zamość, który rzucił młotem 81,08 m. Ten wynik oczywiście na Igrzyskach dałby mu złoty medal. W rzucie młotem wystąpił także brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Wojciech Nowicki KS Podlasie Białystok, który zajął 2 miejsce wynikiem 74,64 m. Tuż po konkursie rzutów obaj zawodnicy rozdali setki autografów oraz pozowali do wspólnych zdjęć z kibicami lekkiej atletyki. W skoku wzwyż wystartowała 7 zawodniczka z Rio Kamila Lićwinko KS Podlasie Białystok. Kamila również w Częstochowie uzyskała lepszy wynik 195 cm niż podczas Olimpiady. Jakub Jelonek AZS AWF Kraków 19 zawodnik Igrzysk w chodzie na 20 km tym razem wystartował na dystansie 10 km, gdzie pewnie zwyciężył wynikiem 42:44,86 min. Jakub to wychowanek CKS Budowlani Częstochowa. W pchnięciu kulą Łukasz Haratyk AZS AWF Kraków uzyskał 20,27 pewnie zwyciężając w tej konkurencji. Pozostali olimpijczycy z Rio również nie zawiedli i odnieśli przekonywujące zwycięstwa. Justyna Święty TS AKS Chorzów w biegu na 200 m wynikiem 24,46 S, a Damian Czykier KS Podlasie Białystok w biegu na dystansie 110 m przez płotki w czasie 13,77 s. W śród uczestników byli również inni reprezentanci Polski startujący w Mistrzostwach Świata i Europy : Bartłomiej Stój- dysk, Krzysztof Brzozowski – kula, Szymon Mazur -kula, Katarzyna Broniatowska – 3000 m. W tej doborowej stawce zawodników bardzo dobrze zaprezentowali się również zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa, uzyskując wiele wartościowych wyników. Najlepiej z Częstochowian zaprezentowali się : Beata Heppner, która w chodzie na dystansie 10 km uzyskała wynik 50:46,35 min, Magdalena Brendel – 100 m – 12,32 s, Izabela Sosnowska – 400 m – 57,35 s, sztafeta kobiet 4 x 100 m 49,51 s w składzie M Kaczmarek, U Ułamek, M Brendel, Z Szczepańska, Adrianna Jońska w rzucie młotem – 45,08 m, Ewa Mirek w pchnięciu kulą 11,86 m, Karolina Wierus w chodzie na dystansie 10 km 53:55,96 min.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół AZS AWF Kraków, II miejsce przypadło KS Podlasiu Białystok a na III stopniu podium uplasowali się lekkoatleci AZS UMCS Lublin. Zawodnicy CKS drużynowo zajęli 9 miejsce co jest najlepszym wynikiem w 95 – letniej historii klubu.