GRATULUJEMY. Sukces Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu.


Panie z KGW Kościelec – Henryka Krzynowek, Celina Kapica i Agnieszka Krzynowek – w Parku Śląskim w Chorzowie reprezentowały 19 maja 2019 roku Powiat Częstochowski, Gminę Rędziny i miejscowość Kościelec podczas wojewódzkiego etapu V edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, organizowanego dla Kół Gospodyń Wiejskich przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. I odniosły wielki sukces. Zdobyły pierwsze miejsce za potrawę: kaczka po staropolsku. Ich kulinarny smakołyk został doceniony nie tylko przez jury, ale podbił także serca widzów. Kolejka do degustacji kaczki nie miała końca.

Panie będą teraz reprezentować województwo śląskie w rozgrywkach ogólnopolskich, zaplanowanych na wrzesień w Poznaniu podczas Targów „Smaki Regionów”. Trzymamy kciuki i gratulujemy talentu i zapału do kultywowania kulinarnych tradycji regionalnych.
Trzeba jeszcze dopowiedzieć, że KGW Kościelec jest nowo powstałym kołem, który ukonstytuował się w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej, od 40 lat, jako jedyny zespół ludowy działały na terenie Gminy Rędziny. Panie swoje talenty odkryły już podczas tegorocznej imprezy „Stoły Wielkanocne” w Mstowie. Ich stół uginał się od wybitnie smakowitych świątecznych propozycji kulinarnych, oczywiście tradycyjnie – polskich..

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *