Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mykanów wystąpi w Stanach Zjednoczonych


Projekt Gminnego Centrum Muzyki i Tańca współorganizowany ze Stowarzyszeniem ,,Myk do Kultury” pt. „Polish culture with US – organizacja wyjazdu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa na cykl koncertów w USA”, napisany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Promocja Kultury Polskiej za Granicą”, został pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i nagrodzony dofinansowaniem w wysokości aż 100 000 zł.

– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawsze jest otwarte na inicjatywy promujące polską kulturę i docenia zaangażowanie i pracę na rzecz jej upowszechniania. Wniosek z Mykanowa był dobrze opracowany. Wierzymy, że  Orkiestra z Mykanowa będzie dobrze prezentowała Polskę na prestiżowych koncertach w Stanach Zjednoczonych – powiedział ,,Gazecie Częstochowskiej” wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński.

Na przełomie listopada i grudnia tego roku Orkiestra wraz z Mażoretkami Presto podczas serii koncertów na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w Los Angeles i San Francisco, a także w Honolulu. Zespół został zaproszony także przez władze stanu Hawaje i komitet organizacyjny do wzięcia udziału w 82. Pearl Harbor Memorial Parade, a więc potężnym wydarzeniu rangi międzynarodowej upamiętniającym ofiary i weteranów nie tylko ataków na Pearl Harbor, ale całej II wojny światowej w USA. Występ w tym wydarzeniu będzie znakomitym zwieńczeniem naszych planów związanych z koncertami na zachodnim wybrzeżu.

Jest to niesamowite wyróżnienie dla naszej Orkiestry, gdyż organizatorzy zapowiedzieli już udział w tym wydarzeniu takich zespołów, jak Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych czy kilka czołowych uniwersyteckich orkiestr marszowych z USA.

Oprócz wielu weteranów wojennych i wysokich rangą żołnierzy, swoją obecność na Pearl Harbor Memorial Parade zapowiada również prezydent Stanów Zjednoczonych!

fot. FB Orkiestra Mykanów

Podziel się:

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *