Potwierdza się informacja firmy Nowak Mosty. Budowa estakady zatrzymana


Najpierw firma Nowak Mosty  poinformowała na swoim portalu społecznościowym, że konsorcjum wykonawcze inwestycji budowy estakady odstąpiło od umowy z winy zamawiającego, czyli miasta Częstochowy. Napisaliśmy o tej sytuacji dzisiaj o godz. 22. 25. O 23.30 otrzymaliśmy wiadomość od  Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie, który stwierdza, że jako inwestor zadania budowy estakady z początkiem kwietnia br. złożył wykonawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy na wykonanie prac budowlanych przebudowy al. Wojska Polskiego (DK-91).

– Krok ten był konieczny ze względu na interes miasta i jego mieszkańców. Wykonawca bowiem nie rokował już szans na wykonanie tego strategicznego zadania drogowego w przewidzianym terminie, co jest priorytetem dla komunikacyjnego rozwoju całego regionu. Stopień zaawansowania realizowanych prac był niedostateczny, a ich postęp niewystarczający, co stawiało w wątpliwość powodzenie całego przedsięwzięcia. Taka perspektywa niosła ze sobą poważne konsekwencje społeczne i finansowe, na które MZD nie mógł pozwolić. Stąd taka decyzja – napisał rzecznik MZD Maciej Hasik.

Jak dodał, Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie jest gotów kontynuować inwestycję z nowym Wykonawcą, któremu zostanie zlecone dokończenie prac z zachowaniem przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych. – Zapewniamy jednocześnie, że nowy Wykonawca będzie kontynuował prace w takim samym wymiarze, jak przewiduje to zatwierdzony projekt budowlany. Nie ma więc jakichkolwiek przeciwwskazań, by z zachowaniem pierwotnego zakresu mieszkańcy zyskali w pełni satysfakcjonującą infrastrukturę w postaci nowej al. Wojska Polskiego. Służby MZD dopełnią wszelkich starań by w drugiej połowie 2023 roku realizacja ta zakończyła się powodzeniem – deklaruje Rzecznik MZD, w imieniu władz MZD.

Ciekawe, co to nowy Wykonawca będzie?

Fot. FB Nowak Mosty

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *