ZŁOTO PLATYNA I DIAMENT


19 stycznia w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach wręczono, po raz 10., Laury Umiejętności i Kompetencji za rok 2001, przyznawane przez środowiska gospodarcze Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Opola.
Przyznano 2 Laury Diamentowe, 5 Platynowych i 21 Złotych. Częstochowa otrzymała 3 Złote Laury: w kategorii instytucji i organizacji wspierających rozwój gospodarki rynkowej lub edukujących na potrzeby firm – Wyższa Szkoła Zarządzania, w kategorii przedsiębiorstw, które odniosły szczególne sukcesy w 2001 r. – W.P.I. “Wudimeks” Sp. z o.o. i w kategorii instytucji i twórców kultury – Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT. Szczególne znaczenie i prestiż dla całego regionu mają Laury Diamentowe, które otrzymują wyjątkowe osobistości, autorytety powszechnie uznawane, za działalność o wymiarze ponadczasowym. Otrzymali je m.in. Ojciec Święty Jan Paweł II, Klasztor Jasnogórski, bp diecezji opolskiej Alfons Nosol, Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański. Za 2001 r.

19 stycznia w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach wręczono, po raz 10., Laury Umiejętności i Kompetencji za rok 2001, przyznawane przez środowiska gospodarcze Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Opola.
Przyznano 2 Laury Diamentowe, 5 Platynowych i 21 Złotych. Częstochowa otrzymała 3 Złote Laury: w kategorii instytucji i organizacji wspierających rozwój gospodarki rynkowej lub edukujących na potrzeby firm – Wyższa Szkoła Zarządzania, w kategorii przedsiębiorstw, które odniosły szczególne sukcesy w 2001 r. – W.P.I. “Wudimeks” Sp. z o.o. i w kategorii instytucji i twórców kultury – Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT. Szczególne znaczenie i prestiż dla całego regionu mają Laury Diamentowe, które otrzymują wyjątkowe osobistości, autorytety powszechnie uznawane, za działalność o wymiarze ponadczasowym. Otrzymali je m.in. Ojciec Święty Jan Paweł II, Klasztor Jasnogórski, bp diecezji opolskiej Alfons Nosol, Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański. Za 2001 r. Diamenty przyznano: jednemu z największych autorytetów moralnych naszych czasów, filozofowi, prof. O. Mieczysławowi Albertowi Krąpcowi (kandydaturę O. Krąpca zgłosił częstochowski członek Kapituły Laurów, poseł Szymon Giżyński, jednocześnie autor laudacji na cześć O. Krąpca.) oraz wybitnemu politykowi polskiemu, dyplomacie, prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu, aktywnie działającemu na rzecz wstąpienia Polski do NATO i Unii Europejskiej. Obaj Diamentowi Laureaci zgodnym głosem podkreślili ważność przedsięwzięcia promującego umiejętność i kompetencję, bez których trudno zachować godność i tożsamość narodową oraz stanąć bez kompleksów do współpracy z krajami Europy i świata.

URSZULA GIŻYŃSKA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *