WYSTAWA. W Galerii Sztuki „Abigel” prace prezentuje Magdalena Roszak


10 listopada 2016 roku w Galerii Sztuki “Abigel” w Częstochowie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa częstochowskiej artystki Magdaleny Roszak. Przybyłych gości powitali właścicielka Galerii Jolanta Chaładaj i artysta rzeźbiarz Mariusz Chrząstek.

Obrazy Magdaleny Roszak zadziwiają fantazją barw i form.
– Magda bawi się kolorem, rozbudzając grę zmysłów u odbiorcy. Intryguje i zaprasza do głębokiej analizy idei swoich prac. Jest artystką wszechstronną – mówił Mariusz Chrząstek.
Główną tematyką prac Magdaleny Roszak jest krajobraz miejski – tworzy trójwymiarowe graficznie pejzaże – ale inspiruje ją także przyroda. Natomiast ulubionym gatunkiem artystki jest portret, poprzez który przedstawia bliskie jej osoby. Roszak pogłębia swoje zainteresowania poszukując różnych form wyrazu artystycznego. Rzeźbi w drewnie, papierze, drucie. Uprawia ceramikę i techniki własne form przestrzennych. Od dłuższego czasu specjalizuje się w malarstwie na szkle i technice emalii;
– Malarstwo, w którym farby są strukturą wody jest niepowtarzalną techniką. Płynna płaszczyzna nie akceptuje bowiem błędów – nie ma tu miejsca na poprawki, wymaga określonego planu i precyzyjnego w tempie schnięcia farb przy wykonywaniu obrazu – zauważa artystka.
Magdalena Roszak ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, ze specjalizacją projektowania graficznego. Podczas studiów uczęszczała do pracowni ceramicznej.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *