Porażka z liderem

Raków II Częstochowa przegrał w sobotę, 8.kwietnia br. na wyjeździe z BS Polonią Bytom, 1:3 w spotkaniu 23.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Gole dla bytomian w tym spotkaniu zdobywali: Konrad Andrzejczak (7′), Rusłan Władysławowycz Zubkov (57′) i Filip Żagiel, w 72.minucie meczu, kiedy wychowanek Olimpii Lewin Brzeski ustalił wynik spotkania. Natomiast honorowe trafienie dla drugiego zespołu “Czerwono – niebieskich” uzyskał w 34.minucie, Kamil Chliński dobijając głową odbitą piłkę przez Eryka Mirusa.

W przekroju całego meczu to zdecydowaną przewagę na boisku posiadali gospodarze, którzy mogli to spotkanie wygrać znacznie wyżej, ale po dwóch strzałach Krzysztofa Ropskiego w 33 i w 57.minucie piłka odbijała się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Jakuba Rajczykowskiego.

Po tej porażce drużyna Rakowa II Częstochowa ma na swoim koncie 43.punkty i do lidera, bytomskiej Polonii podopieczni Tomasza Kuźmy tracą już aż dziesięć “oczek”! Spotkanie z bytomianami było dla rezerw Rakowa szóstym z rzędu, meczem bez zwycięstwa!

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w sobotę, 15.kwietnia br. O godzinie 12:45 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” rywalem będzie MKS Miedź II Legnica. Legniczanie z dorobkiem zaledwie 19.punktów zajmują w tabeli trzeciej ligi, grupy trzeciej – przedostatnią, siedemnastą lokatę. Wstęp na mecz jest wolny.

Transmisję “na żywo” z tego meczu przeprowadzi oficjalna telewizja klubowa Raków TV na YouTube pod tym linkiem: https://www.youtube.com/@Rakow1921/streams Natomiast tekstową relację LIVE będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnego profilu Gazeta Częstochowska LIVE na Facebook-u.

08.04.2023, g.16:00: Bytom (Stadion im.Zdzisława Szymkowiaka):

BS Polonia Bytom – RKS Raków II Częstochowa 3:1, (1:1),

1:0: Andrzejczak 7′

1:1: Chiliński 34′

2:1: Zubkov  57′

3:1: Żagiel 72′

Sędziował: Piotr Szypuła (Kozy).  Żółte kartki: Konieczny 27′ (faul), Siwek 87′ (faul). W 41.minucie żółtą kartką został napomniany tener BS Polonii Bytom, Adam Burek. Mecz bez udziału publiczności.

BS Polonia Bytom: Eryk Mirus – Dominik Budzik, Rusłan Władysławowycz Zubkov, Michał Bedronka, Łukasz Zejdler, Łukasz Norkowski (88′ Jacek Wuwer), Dominik Konieczny, Dawid Krzemień (kpt) (67′ Tomasz Gajda), Igor Ławrynowicz (80′ Jakub Siwek), Krzysztof Ropski, Konrad Andrzejczak (67′ Filip Żagiel).

Rezerwowi: Krystian Wieczorek – Lucjan Zieliński, Jakub Kuczera, Patryk Stefański, Krzysztof Hałgas.

Trener: Adam Burek.

RKS Raków II Częstochowa : Jakub Rajczykowski – Michał Czekaj (kpt), Adrian Balboa (74′ Dawid Wojtyra), Hubert Tylec, Kamil Chiliński, Piotr Malinowski (84′ Jakub Cierpiał), Oliwier Kucharczyk, Olivier Sukiennicki (58′ Łukasz Mazurek), Szymon Zielonka (73′ Przemysław Mizgała), Łukasz Furtak, Patryk Malamis (58′ Jakub Bator).

Rezerwowi: Oskar Kubik – Jakub Bęben, Bartosz Chłód.

Trener: Tomasz Kuźma