Kolejne wzmocnienie Norwida


Ciąg dalszy transferów w Norwidzie Częstochowa. W czwartek (27 lipca) beniaminek Plus Ligi ogłosił następną nową twarz w swojej kadrze na sezon 2023/2024. To Amerykanin, Kaleb Jenness.

Przyszedł na świat 19 kwietnia 2000 r. w Mount Pleasant w stanie Karolina Południowa (hrabstwo Charleston). Gra na pozycji przyjmującego. Do tej pory, jeśli chodzi o ligowe rozgrywki, można było go zobaczyć jedynie na amerykańskich parkietach w barwach Ball State University. Na swoim koncie ma nawet osiągnięcie na arenie międzynarodowej. W 2022 r. wraz z reprezentacją USA zajął trzeci stopień podium w Pucharze Panamerykańskim.

Siatkarz nie ukrywa zadowolenia z faktu zawarcia umowy z „Błękitno-Granatowymi”. – Jestem niezwykle podekscytowany rozpoczęciem mojej przygody z klubem Exact Systems Norwid Częstochowa. Emocje związane z siatkówką w Polsce nie mają sobie równych i nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tego osobiście. Oprócz zwiedzania kraju, chcę jak najszybciej poznać moich kolegów z drużyny i przyczynić się do sukcesu całego zespołu – powiedział Jenness na łamach oficjalnej strony klubu Norwid.

Norbert Giżyński

Foto. ksnorwidczestochowa.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *