Zmarł pierwszy prezes OSP Przymiłowice


28 września 2022 roku odszedł na wieczną służbę druh Tadeusz Adamowski. Był jednym z ojców założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Przymiłowicach i pierwszym Prezesem Zarządu OSP Przymiłowice.

 

 

Pełniąc tę funkcję przez kilka kadencji dał się poznać jako człowiek niezłomny, niezwykle zaangażowany i pełen poświęcenia, który służbę bliźniemu stawiał ponad wszystko. Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

To między innymi dzięki jego uporowi i determinacji nasza jednostka powstała i trwa już ponad 35 lat. Zmagając się z licznymi problemami jakie stawiało ówczesne życie, motywował i własnym przykładem angażował pozostałych, by wspólnie wybudować remizę, która jak na tamte czasy – była jednym z największych budynków w naszej Gminie.

Przyczynił się, że otrzymaliśmy Sztandar naszej jednostki i razem z Nim obraz naszego patrona, św. Floriana. Przez szereg lat prezes Tadeusz skrupulatnie notował wszystkie wydatki, działania i dokonania. Nie zawsze spotykał się ze zrozumieniem i wdzięcznością. Doświadczał szeregu często bardzo przykrych sytuacji ze strony osób, które nie były przychylne jego działalności. A On trwał twardo wiedząc, że to co tworzy będzie służyć Bogu i ludziom. Bo właśnie to motto widnieje na naszym sztandarze: Bogu na chwałę, Ludziom na pożytek.

Przez lata służył mieszkańcom Przymiłowic jako Sołtys i społecznik. Był jedną z kliku osób w naszej miejscowości, dzięki któremu powstała kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przymiłowicach przy ulicy Piastowskiej. Był człowiekiem Wiary w Boga i w ludzi, i jako jedyny w parafii Olsztyn przez blisko 50 lat prowadził Męskie Koło Różańca Świętego.

Postawa druha Tadeusza Adamowskiego będzie dla nas wzorem do naśladowania i świadectwem właściwej postawy Strażaka. Msza pogrzebowa odbyła się w sobotę, 1 października o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Olsztynie, spoczął na cmentarzu w Olsztynie.

Rodzinie i Najbliższym oraz Strażakom z OSP Przymiłowice Gazeta Częstochowska  składa wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć Jego pamięci !!

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *