151 telefonicznych zgłoszeń do częstochowskiej Straży Miejskiej


Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 151 telefonicznych zgłoszeń od mieszkanek i mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to 57 zdarzeń.

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 14 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 9 interwencji zrealizowali strażnicy miejscy.
Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali też w miniony weekend kilka wydarzeń plenerowych, które odbyły się na terenie Częstochowy.
W piątek w jednym z pustostanów przy ul. Focha strażnicy miejscy ujęli osoby, które miały przy sobie marihuanę. W tym samym dniu funkcjonariusze Straży Miejskiej dzięki informacjom od operatorów miejskiego monitoringu ujęli dwóch nieletnich chłopców, którzy zdewastowali ławkę w rejonie ul. Perepeczki.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *