Spod siatki. Przerwana passa Norwida w Warszawie. Drużyny z Częstochowy na dwóch pierwszych miejscach w Turnieju o Puchar Burmistrza Pajęczna


Częstochowski Exact Systems Hemarpol przegrał w piątek (5 stycznia) w Warszawie z tamtejszym Projektem 1:3. Siatkarze z naszego miasta jednak mocno postawili się wyżej notowanym rywalom. W niedzielę (7 stycznia) z kolei w Pajęcznie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza tego miasta. Wzięły w nim udział dwie ekipy z Częstochowy Silesia oraz Częstochowianka.

W stolicy nie obyło się bez emocji

Od samego początku częstochowianie do Warszawy jechali z nastawieniem walki o najwyższe cele. Przyznawał to w rozmowie z nami przyjmujący Norwida, Damian Kogut. – Projekt Warszawa w tym sezonie przegrał tylko dwa mecze, a w czternastej, kolejce nawet 0:3 (z Indykpol AZS-em Olsztyn). Być może więc są teraz w dołku, w związku z czym będziemy mogli to wykorzystać. Jeśli zagramy swoją siatkówkę, którą aktualnie prezentujemy, to myślę, że w „Hali Ursynów” będziemy w stanie powalczyć nawet o trzy punkty. A jeśli nie o trzy, to o jakiekolwiek. Zrobimy wszystko, aby pokazać się z dobrej strony – mówił siatkarz częstochowskiego zespołu.

I rzeczywiście „Błękitno-Granatowi” swoje zapowiedzi potwierdzili na parkiecie; już w pierwszym secie. W tej części spotkania warszawianie mieli już przewagę 8 punktów (19:11). Goście jednak nie zamierzali załamywać rąk. Po kilku chwilach zbliżyli się do oponentów nawet na dwa „oczka” (21:19 dla Projektu). Ostatecznie miejscowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:21).

Druga partia – przez dłuższy czas – przebiegała pod dyktando gości. Prowadzili już na samym początku 3:0. Następnie przewaga graczy z miasta spod Jasnej Góry – głównie dzięki atakom Dawida Dulskiego – zwiększyła się do pięciu punktów (13:8). Gospodarze jednak rozpoczęli pogoń, która w pewnym momencie doprowadziła do remisu (19:19). Nastąpiła zacięta rywalizacja, która okazała się szczęśliwa dla przyjezdnych. Przy stanie 23:23 as serwisowy Damiana Koguta i atak – po warszawskim bloku w aut – Aymena Bouguerra’y dały tryumf Norwidowi 25:23.

W odsłonach trzeciej i czwartej podopieczni Leszka Hudziaka również próbowali postawić wysoką poprzeczkę przeciwnikom ze stolicy. Jednak ci w najważniejszych momentach potrafili zbudować sobie wystarczające przewagi punktowe. Koniec końców dwa ostatnie sety Projekt Warszawa wygrał odpowiednio 25:19 oraz 25:21.

Projekt Warszawa – Exact System Hemarpol Częstochowa 3:1  (25:21, 23:25, 25:19, 25:21)

Projekt Warszawa: Stępień, Tillie, Wrona, Bołądź, Szalpuk, Averill, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Grobelny

Exact Systems Hemarpol: Schmidt, Kogut, Sobański, Kowalski, Dulski, Hain, Jaskuła (libero) oraz Keturakis, Borkowski, Bouguerra, Janus

W turnieju o Puchar Burmistrza Pajęczna najlepsza Silesia. Druga Częstochowianka

Drugoligowe rozgrywki kobiet w sezonie 2023/2024 zostaną wznowione 13 stycznia. Nie oznacza to jednak, że w pierwszych dniach Nowego Roku częstochowskie drużyny Silesii, a także Częstochowianki miały dużo czasu na odpoczynek. 7 stycznia bowiem obydwie ekipy grały w Turnieju o Puchar Burmistrza Pajęczna.

W inauguracyjnej potyczce Silesia ograła Częstochowiankę 2:1. W takim samym stosunku zakończyło się drugie starcie tego turnieju, tyle że na korzyść „Czanki”, która pokonała UKS AS Zduńska Wola. Ostatnie spotkanie rozegrane zostało między teamem Silesii a zespołem ze Zduńskiej Woli. Częstochowianki nie miały większego problemu z osiągnięciem zwycięstwa w tym meczu (3:0).

Tym samym Puchar Burmistrza Pajęczna został wręczony siatkarkom Silesii Częstochowy. Drugie miejsce w turnieju zajęła Częstochowianka, zaś trzecie – UKS AS Zduńska Wola.

Końcowa klasyfikacja Turnieju o Puchar Burmistrza Pajęczna:
1. KS Silesia Częstochowa
2. KS Częstochowianka Częstochowa
3. UKS AS Zduńska Wola

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *