Biuro z open space od kulis. Jak zaprojektować komfortowe miejsce pracy?


W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się biura w stylu open space, gdzie całkowicie już rezygnuje się z stawiania ścian czy budowania odrębnych pomieszczeń. Tego typu przestrzeń należy jednak odpowiednio zaaranżować, aby mogła ona rzeczywiście pomóc Twoim pracownikom w osiąganiu maksymalnych rezultatów pracy przy minimalnym zmęczeniu. Dobrze jest też zadbać o prywatność osób znajdujących się w biurze. Czy oba czynniki da się połączyć? Czy open space jest przeciwieństwem poczucia prywatności właśnie? Postaramy się odpowiedzieć na takie pytania!

 

Wyposażenie przestrzeni typu open space. Postaw na pełen komfort

 

Projektując biuro open space i wybierając umeblowanie właśnie do tego typu miejsca nie możesz wychodzić w myśl zasady „im więcej, tym lepiej”. Przeciwnie, ponieważ rozłożenia biurek muszą gwarantować najwyższy poziom komfortu dla pracowników. Unikaj więc wciskania na siłę nowych biurek pomiędzy kolejne wolne przestrzenie. Metraż dopasuj do ilości zatrudnianych osób. Tylko tak możesz uniknąć tego, co jest prawdziwą zmorą biur open space – uciskania pracowników. Tutaj musimy też wspomnieć o klasie wykorzystywanych mebli. Zarówno biurka, jak i krzesła biurowe powinny charakteryzować się maksymalną ergonomią. Postaw na rozwiązania pierwszorzędnej jakości i dopasuj je pod konkretnego pracownika. Mogą być Ci przydatne również podstawki pod monitor. Przestrzegając wszystkich zasad BHP oraz dokładając do tego kupno wyłącznie tych jakościowych mebli, stawiasz na najwyższy poziom komfortu pracownika. A chyba nie musimy wspominać, że to przełoży się na jakość jego pracy, prawda?

 

Czy open space wyklucza prywatność? Absolutnie nie!

 

Zgodnie z zasadami, idea tworzenia biur z przestrzenią typu open space wyklucza budowanie ścian czy odrębnych pomieszczeń. Zdaniem pomysłodawcy systemu, takie elementy są zbędne i nie będą one służyć niczemu dobremu w miejscach pracy. Natomiast nie oznacza to, że musisz rezygnować z prywatności dla Twoich pracowników. Wystarczy umiejętnie rozmieścić ścianki biurowe, by każda osoba zatrudniona w prowadzonej przez Ciebie firmie czuła się maksymalnie komfortowo w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Tego typu rozwiązania znajdziesz chociażby na stronie internetowej zabudowa.info.pl – portalu prowadzonego przez Omega System, doświadczonego i cenionego producenta ścianek biurowych właśnie. Nowoczesne panele w niczym nie przypominają tych, które wykorzystywano jeszcze kilka lat temu. Teraz to minimalistyczne konstrukcje, jakie z łatwością dopasujesz do reszty wnętrza biura. Ścianki doskonale izolują dźwięk, co ma szczególne znaczenie w open space, gdzie nie zdecydowano się na indywidualne budki akustyczne do rozmów telefonicznych. Dodatkowo, każdy pracownik może wykorzystać ściankę niczym tablicę korkową do prioretyzacji zadań. Nie zapominamy jednak o najważniejszym – kwestii prywatności. Dzięki możliwości dowolnego ustawienia paneli, zatrudniani przez Ciebie specjaliści z pewnością będą odczuwać maksymalny komfort pracy. A prywatność wpływa na taki czynnik!

 

 

 Materiał zewnętrzny 

Podziel się:

5 komentarzy

 • Magdalena pisze:

  Przyznam się szczerze, że rozwiązanie innowacyjne. Całkiem przeciwieństwo obecnego systemu ustawienia biurek w pokoju.

  Odpowiedz
 • Zastosowanie ergonomicznego sposobu na organizację pracy to nowe podejście. W sumie kilka osób siedzących w jednym dużym pomieszczeniu może oddziaływać pozytywnie na atmosferę i sprzyjać lepszej efektywności.

  Odpowiedz
 • Cecylia pisze:

  Ciekawe informacje znajdują się na stronie internetowej zabudowa.info.pl warto tam zajrzeć i zapoznać się z nowym system.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *