Leśnicy zapraszają


Jak pięknie wygląda wiosna w lesie nie trzeba nikomu tłumaczyć. Tegoroczna wiosenna szata roślinna jest wyjątkowa. Zazieleniło się runo leśne i zaczynają kwitnąć kwiaty. Przyleciały już prawie wszystkie ptaki i las rozbrzmiewa ich przepięknym śpiewem.

Przez cały okres powojenny lasy w Polsce zawsze były dostępne dla odwiedzających je ludzi. Dziś jednak leśnicy, wychodząc do polskiego społeczeństwa z własną, interesującą i atrakcyjną ofertą aktywnego wypoczynku w najpiękniejszych i najbardziej wartościowych przyrodniczo drzewostanach naszego kraju, proponują każdemu kto zechce skorzystać z ich zaproszenia, najpełniejsze możliwości poznawanie przyrody i praw rządzących jej – a tym samym naszym – życiem; odkrywanie fascynujących tajemnic świata leśnej flory i fauny; tak rzadkie w naszym współczesnym i stechnicyzowanym, pędzącym świecie chwile swobodnej refleksji w niepowtarzalnym klimacie i poczuciu organicznej więzi z Naturą.

Zbliża się długi majowy weekend dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszych lasów. W nadleśnictwach naszego regionu wytyczono ścieżki edukacyjno – przyrodnicze, wymarzone w zależności od lokalizacji i długości trasy na kilkugodzinną czy nawet całodzienną, pełną wrażeń wycieczkę, na weekendowy spacer, względnie unikalną lekcję przyrody w plenerze.

O tym co ciekawego znajduje się w danym nadleśnictwie można dowiedzieć się wchodząc na stronę www.katowice.lasy.gov.pl i otwierając zakładkę „Jednostki RDLP Katowice”

Wykorzystajmy jak najpełniej tę leśną ofertę, a z każdej wyprawy na pewno powrócimy zdrowsi, radośniejsi, bogatsi intelektualnie i duchowo.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *