Do… dwóch razy sztuka? Ruszył kolejny przetarg na Stadion Rakowa


W czwartek, 16 stycznia Urząd Miasta Częstochowy rozpisał przetarg nieograniczonym na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przy ul. Limanowskiego.

 

Przebudowa ma m.in. dostosować stadion do kryteriów określonych dla klubów piłkarskiej Ekstraklasy. Zainteresowani mogą składać oferty do poniedziałku 10 lutego, do godziny 9:30. Wtedy też w częstochowskim magistracie nastąpi otwarcie kopert przetargowych.

Poprzedni przetarg na wykonanie robót budowlanych dotyczący rozbudowy „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” został unieważniony z uwagi na to, że z dwóch ofert, które nadeszły – obie znacznie przekroczyły kwotę, jaka była zarezerwowana na tę inwestycję.

Wykonawca będzie musiał m.in. wybudować trybunę na 5,5 tys. miejsc, w tym dla kibiców z niepełnosprawnościami. Na zadaszonej trybunie zachodniej ma znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji ma powstać podgrzewana murawa boiska głównego, wybudowane zaplecze socjalne, punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.
Do istniejącego projektu wprowadzono zasadnicze zmiany, m.in. trybuna wschodnia nie będzie posiadała zadaszenia, zrezygnowano z budowy wieży telewizyjnej, inwestycja nie obejmie też terenu boisk treningowych. Inne zmiany dotyczą m.in. wielkości obiektów budowlanych składających się na trybuny, zakresu wykonania ogrodzeń, budynków kasowych czy sanitariatów.

Co najważniejsze, od momentu podpisania umowy z wykonawcą ten będzie zobowiązany do zakończenia robót w zakresie umożliwiającym prowadzenie rozgrywek Ekstraklasy SA w trybie dopuszczenia warunkowego uzgodnionego z komisją licencyjną PZPN w przedziale od 5 do 8 miesięcy. Natomiast całość inwestycji będzie musiała zostać zrealizowana w przeciągu dwunastu miesięcy.

Sezon 2020/2021 rusza w lipcu br. Co do tego czasu uda się zrealizować? To w głównej mierze będzie zależało od szczęśliwego rozstrzygnięcia przetargu, a następnie podpisania umowy z wykonawcą.

Przemysław Pindor

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *