TELEGRAF


Nie chcieli być radnymi

Nie chcieli być radnymi

Dwaj myszkowscy radni – Wojciech Łubianka oraz Rafał Kołakowski, wybrani z listy „Gospodarność – Porozumienie Lewicy”, nie złożyli w terminie oświadczenia majątkowego. Obaj stwierdzili, że będąc w mniejszości nie będą mieli wpływu na pracę rady i burmistrza, więc zrezygnowali z funkcji. Niedopełnienie obowiązku przypieczętowało ich decyzję. Obaj stracili mandat radnego.

Czekają na hasło
Do 4 marca br. można do Ośrodka promocji Kultury „Gaude Mater” zgłaszać propozycje hasła na ósmą edycję Nocy Kulturalnej, która w tym roku odbędzie się 18 czerwca. Zwycięzcę wyłoni jury składające się z przedstawicieli patronów medialnych, a nagroda to 1.000 zł. Regulamin można znaleźć na stronie www.gaudemater.pl.
Zwiedzanie w MGS droższe
Od 1 lutego 2011 r. Miejska Galeria Sztuki wprowadza nowe ceny biletów na wystawy. Wszystkie stosowane dotąd ceny zostały podniesione o 2 zł. I tak: bilet normalny uprawniający do obejrzenia wystaw zmiennych kosztować będzie 5 zł, a bilet ulgowy – 4. Bilet normalny na wystawy zmienne wraz ze wstępem do Muzeum Zdzisława Beksińskiego to koszt 8 zł, a ulgowego – 6 zł.
– Od kilku lat ceny do galerii pozostawały stałe, zdecydowaliśmy się na ich podwyższenie ze względu na nowe stawki VAT, ale nie tylko. To konieczna waloryzacja wobec zmieniających się warunków ekonomicznych – tłumaczy dyrektor galerii Czesław Tarczyński.
W niedziele wystawy zmienne w MGS oglądać można bezpłatnie. Bilet – za 5 lub 4 zł – wykupić muszą tylko chętni do zwiedzenia Muzeum Zdzisława Beksińskiego. Środy są dniem wolnego wstępu dla grup zorganizowanych (uczniowie, studenci, wycieczki – ponad 5 os.). Bezpłatne jest również oprowadzanie grup po wystawach, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Bezpłatny wstęp galeria oferuje również okazjonalnie – na wybrane wystawy, festiwale, wydarzenia interdyscyplinarne, spotkania i wykłady.

Dla fanów bluesa

W Klubie Muzycznym „ASK” (Al. NMP 61, w bramie) 10 lutego br. od godz. 20.00 kolejny wieczór upłynie w rytmie bluesa. Częstochowscy miłośnicy tego gatunku z pewnością będą usatysfakcjonowani, gdyż na scenie zaprezentuje się zespół „Monkey Business” z Krakowa

Kapela powstała w roku 1985, kiedy to została założona przez Tadeusza Pocieszyńskiego, wokalistę i gitarzystę grupy. Zespół dawał koncerty wspólnie z takimi sławami, jak: Tadeusz Nalepa, „Dżem”, „Easy Rider”, „Free Blues Band”, „Nocna Zmiana Bluesa”, Jan Skrzek i in. Grał na wielu festiwalach i w klubach muzycznych w całym kraju. Skład artystów zmieniał się, aż w końcu przerwali oni współpracę po występie otwierającym koncert legendy „białego bluesa” Petera Greena w Sali Kongresowej w Warszawie.
Obecnie „Monkey Business” zostało reaktywowane. Powstała nowa płyta „Monkey Business czyli Dancing Blues. Do zespołu należą: Tadeusz Pocieszyński, Leszek Kowal (bas), Janusz Blecharz (piano), Zbigniew Lewandowski (perkusja), a także Piotr Królik i Sławomir Puka (perkusja).

DeKa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *