“Złoty gol” Iviego

W zaległym spotkaniu 23.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, drużyna Rakowa Częstochowa pokonała na wyjeździe beniaminka, PGE FKS Stal Mielec, 1:0. Gola na wagę trzech, bardzo ważnych punktów w kontekście walki o wicemistrzostwo Polski, zdobył w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania – Ivi Lopez.

Spotkanie na Stadionie MOSiR w Mielcu rozgrywane było przy rzęsiście padającym deszczu i nie dostarczyło zbyt wielu emocji. W drużynie zdobywcy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski w porównaniu z niedzielnym (02.05.2021) meczu z Arką Gdynia doszło aż do…sześciu zmian!

Z pierwszej części spotkania warta odnotowania jest jedynie sytuacja z…piątej minuty meczu, kiedy to piekielnie mocne uderzenie Marcina Flisa z najwyższym trudem obronił Dominik Holec.

Początek drugiej części meczu również należał do podopiecznych Włodzimierza Gąsiora. W 53.minucie potężną “bombę” Marcina Flisa tym razem na rzut rożny sparował golkiper Rakowa Częstochowa.

W 67.minucie bliscy objęcia prowadzenia tym razem byli piłkarze Rakowa Częstochowa. po uderzeniu z za pola karnego Petra Schwarza, piłka zmierzająca do bramki Rafała Strączka otarła się jeszcze przypadkowo od Iviego Lopeza i trafiła w słupek.

Gdy wydawało się, że spotkanie Rakowa Częstochowa ze Stalą Mielec zakończy się bezbramkowym remisem – to trzeciej minucie doliczonego czasu gry byliśmy świadkami rozstrzygnięcia i jedynego w tym meczu gola.

W polu karnym gospodarzy, Grzegorz Tomasiewicz faulował Kamila Piątkowskiego. Będący blisko całej sytuacji arbiter główny Pan Wojciech Myć z Lublina bez wahania wskazał na “wapno”. Do ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ivi Lopez, który pewnym strzałem w środek bramki pokonał Rafała Strączka!

Krótko po tym golu sędzia zakończył mecz. Tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe PGE FKS Stal Mielec, 1:0 i w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, ma dwa punkty przewagi nad trzecią w tabeli – Pogonią Szczecin.

Warto podkreślić, że spotkanie ze Stalą Mielec było dla Rakowa…czternastym z rzędu meczem bez porażki (biorąc pod uwagę rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy i Fortuna Puchar Polski).

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra dopiero w poniedziałek, 10.maja br. O godzinie 18:00 częstochowianie zmierzą się na MSP “Raków” z Piastem Gliwice. Transmisję z tego spotkania pokażą przeprowadzą aż  trzy stacje telewizyjne: ogólnodostępna stacja TVP Sport (od godziny 17:30) oraz Canal + Sport i Canal + Sport 2 ( tutaj przedmeczowe studio rozpocznie się od godziny 17:40).

05.05.2021, g.19:00 : Mielec (Stadion MOSiR) :

PGE FKS Stal Mielec – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Ivi Lopez 90+3′ (k)

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Czorbadżijski 78′ (faul) – Piątkowski 33′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

PGE FKS Stal Mielec : 13.Rafał Strączek – 2.Eddie Albin Alexander Granlund, 32.Jonathan de Amo Perez, 4.Bozidar Czorbadżijski, 6.Marcin Flis, 23.Krystian Getinger (kpt), 7.Maciej Domański (77′ 5.Mateusz Żyro), 20.Grzegorz Tomasiewicz, 17.Jani Petteri Forsell, 10.Mateusz Mak (77′ 9.Andreja Prokić), 92.Aleksandyr Kolev.

Rezerwowi: 1.Michał Gliwa – 19.Kacper Sadłocha, 77.Maciej Jankowski, 96.Robert Dadok, 99.Łukasz Zjawiński.

Trener: Włodzimierz Gąsior.

RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 4.Kamil Piątkowski, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 24.Zoran Arsenić, 71.Wiktor Długosz (76′ 77.Marcin Cebula), 20.Marko Poletanović, 17.Petr Schwarz, 47.Mateusz Wdowiak (56′ 11.Ivi Lopez), 43.David Tijanić, 23.Patryk Kun, 18.Jakub Arak (90+1′ 14.Daniel Szelągowski).

Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 13.Piotr Malinowski, 15.Ioannis Giannis Papanikolau, 22.Iwo Kaczmarski, 33.Jarosław Jach, 89.Daniel Mikołajewski.

Trener: Marek Papszun