Drugoligowa inauguracja Skry Częstochowa na Suchych Stawach


W najbliższą sobotę, 22.lipca br. drużyna Skry Częstochowa rozegra swoje pierwsze ligowe spotkanie po spadku z Fortuna 1.Ligi. Drużyna pod wodzą Konrada Geregi w pierwszej kolejce nowego sezonu 2023/2024 zmierzy się na wyjeździe z KS Hutnikiem Kraków. Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim Hutnika Kraków przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 4b. Obiekt posiada 12 000 miejsc ( w tym 3000 siedzących).

Piłkarze częstochowskiej Skry jeszcze w ubiegłej kampanii występowali na zapleczu PKO Bank Polski Ekstraklasy, jednak podopieczni wówczas Jakuba Dziółki na zakończenie sezonu 2022/2023 szesnastą lokatę co spowodowało degradację na trzeci szczebel rozgrywkowy.

Trener Jakub Dziółka rozstał się z zespołem i przeszedł do… mistrza Polski Rakowa Częstochowa, gdzie został jednym z asystentów pierwszego szkoleniowca, Dawida SzwargiSpadek częstochowskiej Skry miał też inne następstwa –  z drużyny odeszło…ponad 80% zawodników, którzy jeszcze na boiskach Fortuna 1.Ligi stanowili o sile klubu z ulicy Loretańskiej. Na ich miejsce włodarze klubu sprowadzili aż…czternaście nowych twarzy! Nowi gracze dopiero muszą się dobrze zgrać z drużyną aby móc skutecznie punktować w drugiej lidze.

Z klubu w przerwie letniej odeszło natomiast piętnastu zawodników! Jednak co najważniejsze, trzon zespołu udało się zatrzymać. Nowym opiekunem pierwszej drużyny Skry Częstochowa został natomiast 33-letni Konrad Gerega, który w ubiegłym sezonie był asystentem Jakuba Dziółki.

W najbliższą sobotę na inaugurację ligowych rozgrywek, drużyna częstochowskiej Skry zmierzy się na wyjeździe z KS Hutnikiem Kraków. Krakowianie będą jednym z faworytów do awansu na boiska Fortuna 1.Ligi. Zespół, który na co dzień występuje na Suchych Stawach w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta. Hutnik Kraków tuż przed nowym sezonem zyskał możnego sponsora, który swoją siedzibę ma…w podczęstochowskim Poraju. Mowa tutaj o hutniczym holdingu firmie Grupa Cognor.

Gwiazdą drużyny może być z pewnością 30-letni Łotysz, Deniss Rakels. Zawodnik ten grający na pozycji napastnika ma za sobą już występy w naszej ekstraklasie w takich drużynach jak: Zagłębie Lubin, Cracovia i Lech Poznań. Na naszych boiskach rozegrał 93.spotkania w których zdobył aż 27.bramek!  Jest również 32-krotnym Reprezentantem Łotwy. 

Jak zatem na inaugurację nowego sezonu w rozgrywkach drugiej ligi zaprezentuje się częstochowska Skra na tle rywala, który ma ambitne plany aby awansować na zaplecze PKO Bank Polski Ekstraklasy?

Drużyna Hutnika Kraków na zakończenie poprzedniego sezonu w rozgrywkach eWinner 2.Ligi zajęła dwunastą lokatę z dorobkiem 40.punktów. Krakowianie mieli zaledwie tylko trzy punkty przewagi nad pierwszym ze spadkowiczów, Górnikiem Polkowice.

Arbitrem głównym spotkania Hutnika Kraków ze Skrą Częstochowa będzie 38-letni Kornel Paszkiewicz z Wrocławia,

Kadra KS Hutnika Kraków na rundę jesienną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Wiktor Kaczorowski, Jacob Zagrodnik, Bartłomiej Fojt.

Obrońcy: Kamil Głogowski, Daniel Hoyo – Kowalski, Filip Jania, Dawid Kubowicz, Jakub Marcinkowski, Patryk Nowakowski, Szymon Waligóra, Kamil Wenger, Marcel Sawicki.

Pomocnicy: Marcin Budziński, Sławomir Chmiel, Miłosz Drąg, Michał Głogowski, Anthony Ikwuka, Patryk Kieliś, Samuel Łapczyński, Marcin Miechówka, Krystian Stodulski, Karol Szablowski, Krzysztof Świątek (kpt), Dominik Zawadzki.

Napastnicy: Krystian Lelek, Deniss Rakels (Łotwa), Tomasz Stanaszek, Marcin Wróbel.

Przybyli:

Marcin Budziński – MKS Cracovia

Bartłomiej Fojt – MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska

Michał Głogowski -TS Wisła Kraków (juniorzy)

Daniel Hoyo – Kowalski – KS Wieczysta Kraków

Filip Jania – KS Siarka Tarnobrzeg

Wiktor Kaczorowski – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała

Deniss Rakels – Super Nova Ryga

Marcel Sawicki – KS Hutnik Kraków (juniorzy)

Tomasz Stanaszek – KS Hutnik Kraków (juniorzy)

Krystian Stodulski – KS Hutnik Kraków (juniorzy)

Karol Szablowski – KS Hutnik Kraków (juniorzy)

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Bartłomiej Bobla

Asystent trenera: Łukasz Woźniak

Trener bramkarzy: Rafał Skórski

Fizjoterapeuci: Łukasz Łojek, Julien Boute

Kierownik drużyny: Maciej Zysek

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: KS Hutnik Kraków 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *