Policja podsumowała trzeźwość kierowców w powiecie kłobuckim


W miniony poniedziałek 4 września, policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejną w tym roku akcję „Trzeźwość”. W czasie działań, w różnych miejscach na terenie powiatu, mundurowi skontrolowali ponad 600 kierowców. Niestety okazało się, że trzech z nich prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości, natomiast dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

W miniony poniedziałek 4 września, mundurowi z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejną w tym roku akcję „Trzeźwość”, której podstawowym celem jest uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom i rowerzystom stanowiącym bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali ponad 600 kierowców, w różnych miejscach na terenie powiatu. Niestety okazało się, że trzech z nich prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości, natomiast dwóch kierowało znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Wyjątkowo dużą nieodpowiedzialnością okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierowca ciągnika siodłowego marki Mercedes wraz z naczepą, który został zatrzymany do kontroli około godziny 5.25 na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że w jego organizmie było ponad promil alkoholu. Na miejscu policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, natomiast jego sprawą będą zajmować się teraz kryminalni. Po usłyszeniu zarzutów karnych mężczyzna będzie musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi między innymi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Biorąc pod uwagę czas i trasę jaką poruszał się nieodpowiedzialny kierowca, można przypuszczać, że interwencja dzielnicowego pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę po pijanemu, ryzykuje się nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego!!!

foto: działania prowadzane na ul. Szkolnej w Kamyku

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *