Gminne zawody sportowo- pożarnicze w Masłońskim


3 czerwca br. (sobota) na gminnym boisku w Masłońskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których druhowie z jednostek OSP wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poraju i Urząd Gminy Poraj.

 

Od samego rana można było zauważyć wyjątkowy ruch na gminnym boisku. Zaczęły się tam zbierać wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Poraj. Wytypowane drużyny miały stanąć w szranki z przeciwnikami i sprawdzić, które z nich są lepiej wysportowane i bardziej sprawne, a także idealnie zorganizowane i wzorowo współpracujące. W trakcie zaciętych konkurencji można było obserwować rywalizacje w duchu fair play, wspaniałą współpracę drużynową oraz wielkie zaangażowanie wszystkich zawodników.

 

Rywalizowano w kategoriach: seniorów i drużyn młodzieżowych. Widzowie mogli podziwiać również drużynę kobiecą i drużynę oldbojów, a przede wszystkim strażaków w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę (np. skok przez ścianę, slalom, bieg po równoważni itp.). Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała na zmontowaniu węży gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody kilku pachołków. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu konkurencjach decydował czas wykonania zadania. Zasadą jest, że wygrywa ta drużyna, która w najkrótszym czasie wykona wszystkie ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś elementu.

 

Przebieg konkurencji był nadzorowany przez sędziów – zawodowych strażaków z PSP w Myszkowie.

 

Klasyfikacja generalna zawodów wyglądała następująco:

Kategoria seniorów:

I miejsce: OSP w Jastrzębiu

II miejsce: OSP w Kuźnicy Starej

III miejsce: OSP w Żarkach-Letnisku

IV miejsce: OSP w Choroniu

V miejsce: OSP w Poraju

 

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych:

I miejsce: OSP w Żarkach-Letnisku

II miejsce: OSP w Poraju

 

W kategorii żeńskich drużyn:

I miejsce: OSP w Choroniu

II miejsce: OSP w Poraju

W kategorii oldbojów:

I miejsce: OSP w Poraju

Wszyscy zwycięzcy zawodów otrzymali z rąk wójt Katarzyny Kaźmierczak i prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dha Mariusza Karkochy pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe.

Źródło: Gmina Poraj

Foto: GP

DG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *