Mistrzostwa Śląska

BADMINTON

W Lublińcu odbyły się w minioną sobotę Mistrzostwa Śląska Juniorów i Młodzików w badmintonie. W zawodach uczestniczyło 67 zawodników z dziesięciu klubów naszego województwa.

W kategorii juniorów najlepiej spisał się Michał Walentek (LUKS Jedynka Częstochowa), który zwyciężył w deblu (w parze z Damianem Nowosielskim UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) oraz był drugi w grze pojedynczej, po porażce z Pawłem Pietrają (UKS Plesbad Pszczyna) 15:21, 16:21.
Jego kolega klubowy Piotr Sucharek był trzeci w singlu, ulegając w półfinale Pietryji 17:21, 14:21, a w parze z Filipem Albrychtem (MKS Dwójka Blachownia) dotarli do finału, przegrywając z duetem Nowosielski / Walentek 16:21, 16:21.
Wśród juniorek srebrny medal zdobyła Karolina Gajos (Dwójka), która w finale nieoczekiwanie musiała uznać wyższość Anny Goc (Plesbad) 18:21, 21:8, 17:21. W parze z Filipem Albrychtem zajęli trzecie miejsce w mikście ulegając w półfinale duetowi Tomża / Strąk 16:21, 17:21.
W kategorii młodzików dwa srebrne medale zdobył Michał Ociepa (UKS Olimpijczyk Częstochowa), który w finale gry pojedynczej przegrał z Kamilem Bartkiewiczem (Ząbkowice) 19:21, 7:21, a grając w parze z Jędrzejem Wachowskim (STB Energia Lubliniec) zostali pokonani przez dąbrowiczan Bartkiewicza i Matyska 21:18, 16:21, 17:21. Srebrny medal w mikście zdobyli Jan Lewandowski i Nicole Pacierpnik z BKS Kolejarza Częstochowa.
Brązowe krążki były udziałem Natalii Korbel (MKS Dwójka Blachownia) w grze pojedynczej dziewcząt oraz w parze z Klaudią Glińską. Ostatni brąz wywalczyła para Kolejarza Maciej Koj z Norbertem Pacierpnikiem.