UWAGA. Gmina Wręczyca Wielka informuje: woda nie nadaje się do spożycia


Gmina informuje, iż punkty czerpalne wody do celów spożywczych dla Mieszkańców dostępne stale będą do czasu odwołania akcji i znajdują się w miejscowościach:
Czarna Wieś, plac OSP (dla Bory Zapilskiego)
Długi Kąt, plac OSP (dla Klepaczki)
Węglowice, przy szkole (dla Węglowic)

Jednocześnie informujemy, że beczkowozy z wodą pitną będą dziś jeździły:

W godz. 12.00-13.30 Klepaczka

W godz. 14.00-16.00 Kuleje

W godz. 16.00-18.00 Truskolasy

W godz. 18.00-20.00 Golce

(podane godziny mogą ulec zmianie, prosimy o cierpliwość)
Dodatkowo Gmina informuje, że również dziś ustawione zostaną we wszystkich miejscowościach mauzery z wodą spożywczą.

 

Kontynuowana jest dystrybucja wody butelkowej, która dostarczana jest sukcesywnie do sołtysów. W związku z powyższym, Gmina prosi Mieszańców, którzy nie mają możliwości pobrania wody z beczkowozów, o zgłaszanie się do sołtysów.

Strażacy z OSP będą dostarczać do Państwa wodę do celów bytowych (innych niż spożywcze) oraz dla zwierząt hodowlanych, dziś od godziny 14.00 na Zamłyniu następnie, w Brzezinkach, Pile Drugiej oraz Pile Pierwszej (w tej sprawie prosimy zgłaszać zapotrzebowanie do Pana Łukasza Kubata z OSP ZAMŁYNIE tel. 519 087 912
Prosimy o wystawienie przed posesję pojemników na wodę.
Ponadto Gmina informuje Mieszkańców sołectw: Golce, Truskolasy, Klepaczka, Bór Zapilski, Nowiny, Kuleje, Brzezinki, Piła Pierwsza, Piła Druga, Zamłynie, Węglowice, którzy nie mieli możliwości pobrania wody z beczkowozu, że woda butelkowa została dostarczona przez Gminę do Sołtysów. W związku z powyższym wszystkie osoby z w/w miejscowości mogą zgłaszać się do Sołtysów po wodę w butelkach.
W Hutce woda butelkowa jest dostępna do pobrania w OSP.
Woda beczkowozami oraz w butelkach będzie dostarczana przez Gminę do Mieszkańców w/w sołectw do czasu uzyskania z Sanepidu informacji o możliwości użytkowania wody z wodociągu.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *