Policja poszukuje osób, które znają mężczyznę ze zdjęcia


Nieznany mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w centrum miasta. Czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia wstępnej przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nadal jednak tożsamość poszkodowanego nie jest znana. Policja opublikowała zdjęcia celem identyfikacji mężczyzny. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

W środę, 6 lipca, około godziny 4.00 przy alei Wolności w Częstochowie kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes najechał na pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci dotarli do nagrania z monitoringu, na którym widać jak nieznany mężczyzna znajdując się na oznakowanym przejściu dla pieszych kładzie się na wznak na jezdni. Leżącego mężczyznę najpierw omija białe iveco, a po chwili najeżdża na niego dostawczy mercedes.
Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie obserwował właściwie przedpola jazdy i nie zachował ostrożności zbliżając się do pasów, a po najechaniu na pieszego kontynuował jazdę samochodem nie udzielając mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu (0,32 promila). Podjęte przez śledczych czynności pozwolą stwierdzić, czy w chwili zdarzenia również znajdował się pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie.

Wczoraj kierujący mercedesem został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

W dalszym ciągu tożsamość poszkodowanego nie jest ustalona. Zamieszczamy zdjęcia, celem identyfikacji poszkodowanego. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Rysopis: wiek około 50 lat, około 172 cm wzrostu, krępej budowy ciała, włosy krótkie jasne.

Ubrany był w: białą koszulkę typu t-shirt w paski koloru niebieskiego i czerwonego, spodnie jeansowe koloru niebieskiego, buty sportowe koloru zielonego z żółtą literą „N” po zewnętrznej i wewnętrznej stronie cholewki.

Cechy szczególne: brak.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *