Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrii ma już 40 lat


18 września 2022 roku parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrii świętowała 40-lecie swojego istnienia. Ten wielki jubileusz stał się okazją, by dziękować Bogu za 40 lat wspólnej pracy i modlitwy.

 

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w czasie której poświęcono chleb i wino. Po mszy nastąpiło poświęcenie ołtarza głównego z obrazem przedstawiającym Jezusa Miłosiernego oraz ołtarza bocznego z figurą Matki Bożej.

Po skończonych uroczystościach wszyscy zaproszeni goście oraz mieszkańcy zostali zaproszeni przez proboszcza parafii Jacka Szczecinę na poczęstunek do świetlicy wiejskiej „Nasz dom pod Lipą”, który przygotowały Panie z KGW Aleksandria.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Marcin Kowalski, radny powiatowy Mieczysław Chudzik, radna Anna Świtek oraz sołtys Aleksandrii I Zenon Skwara.

Organizatorzy dziękują Rodzinnej Firmie Wędliniarskiej Aleksandria Dariusz Moczarski Sp. k. za wsparcie w zorganizowaniu uroczystości.

Źródło Gmina Konopiska

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *