Uroczyste zakończenie sezonu w Akademii Tańca “Antidotum”


W piątek, 24.czerwca br. w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury “Klub Politechnik” w Częstochowie przy ulicy Armii Krajowej 23/25 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Oficjalnie i hucznie zakończono sezon 2021/2022 w częstochowskiej Akademii Tańca “Antidotum” .

Nad całością czuwa częstochowianka choreograf Katarzyna Kalata. Absolwentka licencjackich studiów choreograficznych w Krakowie, gdzie szkoliła się pod okiem choreografów z Kieleckiego Teatru Tańca.

Z tańcem związana od szóstego roku życia, pierwsze swe kroki w tej dziedzinie zaczynała w częstochowskiej Dziecięcej Rewii „Akcent”, potem do 18. roku życia tańczyła w zespole „Kontra”. Uczestniczka licznych, krajowych i międzynarodowych warsztatów tanecznych.

W tym roku organizatorzy postanowili, aby zakończenie sezonu 2021/2022 w Akademii Tańca “Antidotum” zorganizować właśnie na scenie Akademickiego Centrum Kultury “Klub Politechnik” w Częstochowie.  W Akademii Tańca “Antidotum” występuje wiele utalentowanych dziewczynek czy dziewcząt.

Dla wielu z nich w piątkowe popołudnie był to pierwszy w życiu występ, przed tak liczną publicznością. Trzeba podkreślić, że widownia sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury “Klub Politechnik” wypełniła się do ostatniego miejsca. 

Bardzo warte odnotowania jest to, że utalentowane osoby zrzeszone w Akademii Tańca “Antidotum” zdobywały laury na wielu Turniejach tanecznych, które odbyły się zarówno w kraju jak i za granicą. 

Całość poprowadziła Karolina Gębuśtancerz w Egurrola Dance Studio.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Przemysław Pindor

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *