Wypadek z udziałem 74-letniego cyklisty


 8 listopada około godziny 6:00 na ulicy Mykanowskiej w Woli Kiedrzyńskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem cyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 77-letni kierujący motorowerem, jadąc ulicą Mykanowską w kierunku Kolonii Wierzchowisko podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu renault. Na skutek zderzenia ranny cyklista został przetransportowany do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia badają częstochowscy śledczy.

 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze należy wzmóc czujność, spojrzeć w lusterka i upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowoduje się zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Należy pamiętać, że motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z tego zdarzenia bez szwanku.

Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem kierującego jednośladem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonany manewr skrętu, bądź zmiana pasa ruchu oraz nadmierna prędkość, dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pamięta! Motocykl rzadko wybacza błędy…

Kierowco samochodu:

  • zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania, upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać;
  • patrząc w lusterka pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu;
  • odpowiednio wcześnie sygnalizuj manewr, jaki planujesz wykonać;
  • obserwuj drogę, patrz w lusterka – te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą zapobiec tragedii na drodze.

Źródło i foto.: czestochowa.policja.gov.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *