Sztuka Haliny Bartelak w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II


22 maja 2021 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się wernisaż prac częstochowskiej artystki Haliny Bartelak. Autorka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (197201977) i uczestniczką Studium Podyplomowego – Pielgrzymki i Turystyka Religijna. W pracy twórczej zajmuje się projektowaniem planistycznym, architekturą wnętrz, kaligrafią oraz malarstwem miniaturowym.

 

 

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Halina Bartelak przedstawiła cykl najnowszych swoich dzieł – miniatury o tematyce sakralnej. Niezwykłej urody i precyzji. Artystka inspirując się na dziełami dawnych mistrzów, manuskryptami maluje scenki biblijne. Wśród obrazów można dostrzec również akcenty astrologiczne.

– Zachwyca mnie każde rękodzieł, kreatywność i twórcza praca dla pożytku piękna. Dawni artyści malarze, rzeźbiarze architekci, rękodzielnicy kształtowali gusta, ale i postawy życiowe. Księgi, kodeksy rękopiśmienne, tak jak katedry i całą sztuka sakralna, dla mnie dowodem na to, jak wieli i wspaniały musiał być Ten, dla którego ludzkość chciała ponosić bezgraniczny wysiłek twórczy – mówi Halina Bartelak.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *