Zapytali go o godzinę, a następnie pobili i ukradli telefon. Sprawcom rozboju grozi do 12 lat więzienia


Kryminalni z Częstochowy wytypowali, a następnie zatrzymali 3 osoby, które w sobotę rano zaatakowały i okradły przechodnia. Łupem przestępców padł telefon komórkowy. Wcześniej zapytali przechodnia o godzinę, by upewnić się, czy na pewno ma go przy sobie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 6 sierpnia ok. 6.00 w centrum miasta. 25-latek przechodził obok przystanku, gdzie siedziała grupa osób. W pewnym momencie jedna z osób zapytała go o godzinę. Mężczyzna sprawdził ją na swoim telefonie, odpowiedział i poszedł dalej alejami. Po chwili zorientował się, że osoby te podążają za nim. Przyspieszył kroku i wbiegł na jedno z podwórek w nadziei, że uda mu się uciec. Napastnicy podbiegli do niego i zaatakowali. Przewrócili i zaczęli uderzać oraz kopać po całym ciele żądając, by oddał im swój telefon. Po tym, jak zabrali mu telefon, uciekli.

Pokrzywdzony nie był w stanie podać policjantom rysopisu napastników. Dzięki szczegółowej pracy operacyjnej kryminalni ustalili, a po kilku godzinach zatrzymali do sprawy 18-letniego mieszkańca Częstochowy. W poniedziałek 8 sierpnia usłyszał prokuratorski zarzut.

We wtorek 9 sierpnia częstochowscy kryminalni zatrzymali 31-latka i 22-letnią kobietę, którzy wspólnie z 18-latkiem dopuścili się rozboju na mieszkańcu Częstochowy. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

źródło: KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *