Odchodzi Fredrik Lindgren. Przychodzi… Mikkel Michelsen!


To, o czym mówiło się w kuluarach od dłuższego czasu, stało się faktem. W Częstochowie dokonano hitu transferowego. Szeregi Włókniarza w sezonie 2023 zasili bowiem Mikkel Michelsen! Zastąpi on tym samym Fredrika Lindgrena, który nie przedłużył kontraktu z częstochowskim klubem.

Duńczyk do ekipy „Lwów” był przymierzany od kilku miesięcy. Jednakże nikt tego oficjalnie nie potwierdzał. Koniec końców Indywidualny Mistrz Europy 2021 parafował roczną umowę z aktualnym brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski. Klub Włókniarz Częstochowa poinformował o tym fakcie w środę (2 listopada) w specjalnie opublikowanym materiale video w mediach społecznościowych.

Michelsen przez ostatnie cztery sezony reprezentował barwy Motoru Lublin w PGE Ekstralidze. Z powodzeniem ścigał się z koziołkiem na kevlarze. Był niekwestionowanym liderem lubelskiej drużyny. Jego średnia biegowa nie schodziła poniżej poziomu 2,000. Dwukrotnie przyczynił się do utrzymania „Żółto-Biało-Niebieskich” w elicie (lata 2019-2020). Z lublinianami świętował także swoje największe sukcesy w kraju nad Wisłą. Chodzi o wicemistrzostwo Polski w jeździe drużynowej A.D. 2021 i – przede wszystkim – tryumf w całych rozgrywkach najlepszej żużlowej ligi świata w bieżącym roku.

Z pewnością dla Mikkela najlepszym sezonem na polskich torach był ten niedawno zakończony. Nie dość, że wywalczył upragnione złoto, to jeszcze zajął szóste miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników PGEE. Przy swoim nazwisku zapisał zaś średnią 2,229.

Pod Jasną Górą wierzą, że ten ruch okaże się strzałem w dziesiątkę i Mikkel Michelsen będzie jednym z czołowych żużlowców „Biało-Zielonych”. Z pewnością mają nadzieje również i na to, iż jeździec z kraju Hamleta wspomoże częstochowską ekipę w zdobyciu kolejnego krążka DMP.

Pozyskanie 28-latka oznaczało, iż z „lwim” zespołem pożegnać się musiał Fredrik Lindgren. Sympatyczny Szwed znalazł już jednak nowego pracodawcę. Jest nim… Motor Lublin. Pogłoski o przeprowadzce „Freddiego” na Lubelszczyznę też pojawiały się jeszcze w trakcie sezonu 2022. 2 listopada oficjalnie został przedstawiony jako nowy speedway rajder świeżo upieczonych polskich czempionów.

„Fredka” był żużlowcem Włókniarza nieprzerwanie od 2018 r. W Częstochowie zapamiętany zostanie w szczególności jako członek teamu, który w sezonach 2019 i 2022 plasował się na trzeciej lokacie polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. W czasie gdy startował dla „Lwów” mógł się pochwalić również swoimi największymi indywidualnymi osiągnięciami. Zarówno w 2018 jak i 2020 r. stanął na najniższym stopniu podium w ogólnej klasyfikacji Speedway Grand Prix (Indywidualnych Mistrzostw Świata).

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *