Wigilia dla samotnych


23 grudnia – Wigilię organizuje Caritas Częstochowa, 24 grudnia – Fundacja Adullam

Na Wigilię dla osób potrzebujących i samotnych zaprasza częstochowski Caritas. Odbędzie się 23 grudnia (piątek) o godz. 16 przy ul. Ogrodowej 28.

Na miejscu na gości będą czekać stoły z poczęstunkiem oraz paczki świąteczne. Idea ogólnopolskiej wigilijnej akcji Caritasu jest niezmienna – chodzi o to, aby nikt nie czuł się w ten szczególny wieczór samotny i zapomniany. Wigilie Caritas odbędą się w 85 miastach w całej Polsce. W organizację wieczerzy, pakowanie i rozdawanie paczek, angażuje się ponad 2 tys. wolontariuszek i wolontariuszy Caritas. Wigilijne dania przygotują kuchnie i jadłodajnie organizacji.

W przygotowaniu częstochowskiej Wigilii biorą udział, oprócz  samego Caritas,  Selgros Cash & Carry, SERVIRE Sp. z o.o., Gmina Miasto Częstochowa oraz indywidualni darczyńcy.

Wigilia Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” odbędzie się 24 grudnia (sobota) o godz. 12 w jej siedzibie przy ul. Krakowskiej 34. 
Przygotowywana jest dla 350 osób. Część z nich odbierze paczki dzień wcześniej; pozostali wezmą udział w spotkaniu na miejscu. Spotkanie wigilijne „Adullam” niezmiennie kierowane jest do osób potrzebujących, samotnych, tkwiących w życiowym kryzysie. Jak podkreśla prezeska ,,Adullam” Elżbieta Ferenc: Zależy nam na każdym człowieku, który do nas przychodzi i korzysta ze wsparcia. Nie traktujemy naszych podopiecznych ogólnie, tylko bardzo indywidualnie, bowiem każdy z nich niesie inny bagaż doświadczeń.  

Przygotowanie wigilii przy tak wysokiej inflacji – jak przyznaje sama Fundacja – to zadanie niełatwe. Przecież to obecne ceny żywności obciążają portfele najbardziej. Każda z osób objętych wsparciem otrzyma paczkę ze świątecznymi potrawami oraz artykułami spożywczymi. W paczkach znajdą się zarówno produkty kupne, jak i takie przygotowane ,,po domowemu”. Dlatego dla personelu stołówki ,,Adullam”, wolontariuszek i wolontariuszy to czas wytężonej pracy – zależy im, aby wszystko było smaczne i świeże, przygotowane ze starannością cechującą prawdziwie swojskie potrawy.

Spotkanie wigilijne jest stałym elementem wsparcia osób, które na co dzień korzystają ze stołówki charytatywnej Fundacji. Wigilię można wspomóc poprzez do zbiórkę na portalu zrzutka.pl (szczegóły na profilu Fundacji na FB). Każda wpłata, jak podkreśla organizacja, jest na wagę… ciepłego posiłku dla najbardziej potrzebujących.

strony www:

Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam”
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

na Facebooku:

Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam”  
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

na podst. informacji ze stron www i mediów społecznościowych obu organizacji
u góry: zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *