Zakończyli piłkarski rok jak na lidera przystało!

Lider PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe KGHM MZKS Zagłębie Lubin, 2:1 w ostatniej serii gier rundy jesiennej sezonu 2022/2023. Gole dla podopiecznych Marka Papszuna w w tym spotkaniu zdobyli: Deian Sorescu (18′) i Estratios Svarnas (28′). Natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał w 88.minucie z rzutu karnego, wychowanek Iny Ińsko, Kacper Chodyna.

“Czerwono – niebiescy” strzelanie na Stadionie Zagłębia w Lubinie rozpoczęli w 18.minucie, kiedy to Deian Sorescu pokonał Jasmina Buricia. Nie minęło dziesięć minut pierwszej części spotkania a Raków prowadził już 2:0, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Iviego Lopeza, piłkę głową do bramki wychowanka NK Celik Zenicy, skierował Estratios Svarnas. Dla piłkarza rodem z Grecji, był to dopiero drugi gol w barwach “Medlików”.

W pierwszej części spotkania mimo jeszcze kilku okazji ze strony częstochowian, więcej bramek już nie padło i do przerwy Raków Częstochowa zasłużenie prowadził 2:0 w starciu z “Miedziowymi”.

Druga odsłona to już zupełnie inny obraz gry. Gospodarze od początku ruszyli na bramkę Vladana Kovacevicia, aby jak najszybciej najpierw zdobyć kontaktową bramkę a następnie doprowadzić do remisu. Swoje szanse mieli zarówno Tomasz Pieńko jak i Saša Aleksander Živec. jednak w obydwu tych sytuacjach skutecznie interweniował bramkarz Rakowa.

W 88.minucie arbiter główny Pan Paweł Raczkowski z Warszawy uznał, że Estratios Svarnas. w polu karnym Rakowa, zagrywał piłkę ręką. Gospodarze egzekwowali “jedenastkę”, którą na gola pewnym strzałem zamienił Kacper Chodyna.

Mimo, że do regulaminowego czasu gry zostały doliczonych pięć, dodatkowych minut to więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe KGHM MZKS Zagłębie Lubin, 2:1.

W zespole gospodarzy do 88.minuty na boisku przebywał były zawodnik Rakowa Częstochowa, Jarosław Jach. Natomiast inny, były piłkarz “Czerwono – niebieskich”, Marko Poletanović z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Częstochowianie kończą 2022 rok zwycięstwem i pewnym przodownictwem w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna mają na swoim koncie 41.punktów. Do ligowych emocji powrócimy dopiero w dniach 27.01.2023 – 30.01.2023. Wtedy też Raków Częstochowa zmierzy się w 18.serii gier na wyjeździe z KS Wartą Poznań.

12.11.2022, g.20:00: Lubin (Stadion KGHM MZKS Zagłębia):

KGHM MZKS Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:2, (0:2):

Bramki:

0:1: Sorescu 18′

0:2: Svarnas 28′

1:2: Chodyna 88′ (k)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Łakomy 80′ (faul), Burić 82′ (nie sportowe zachowanie), Giorbelidze 82 ‘ (faul) – Wdowiak 82’ (faul). Widzów: 4658.

KGHM MZKS Zagłębie Lubin: 1. Jasmin Burić – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach (88′ 8. Guram Giorbelidze), 77. Mateusz Bartolewski – 9. Tornike Gaprindaszwili (63′ 7. Saša Aleksander Živec), 18. Filip Starzyński (kpt), 99. Łukasz Łakomy, 39. Damjan Bohar – 21. Tomasz Pieńko (63′ 19. Rafał Adamski).

Rezerwowi: 89.Gerard Bieszczad – 11.Arkadiusz Woźniak, 17.Szymon Kobusiński, 27.Bartłomiej Kłudka, 33.Koki Hinokio, 35.Filip Kocaba.

Trener: Paweł Karmelita.

RKS Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovačević – 7. Fran Tudor, 24. Zoran Arsenić (kpt) (46′ 6. Andrzej Niewulis), 4. Strátos Svárnas – 22. Deian Sorescu (82′ 71. Wiktor Długosz), 66. Giánnis Papanikoláou (71′ 8. Ben Lederman), 30. Władysław Koczerhin, 27. Bartosz Nowak (60′ 5. Gustav Berggren), 11. Ivi López (71′ 17. Mateusz Wdowiak), 23. Patryk Kun – 99. Fabian Piasecki.

Rezerwowi: 76.Jakub Rajczykowski – 3.Milan Rundić, 9.Sebastian Musiolik, 14.Daniel Szelągowski.

Trener: Marek Papszun.