Porażka z Garbarnią Kraków

W swoim trzecim spotkaniu towarzyskim podczas przerwy zimowej – Raków II Częstochowa przegrał w sobotę, 3.lutego br, przed własną publicznością z Garbarnią Kraków, 2:3. Dwa gole dla gospodarzy zdobył w przeciągu zaledwie 60.sekund zawodnik testowany, którego personalia są owiane tajemnicą.

Pierwsi gola w tym spotkaniu zdobyli goście już w 22.minucie, kiedy to pięknym strzałem w samo okienko Oskara Kubika pokonał Adam Habas.

Do przerwy jeszcze mimo kilku sytuacji z obu stron wynik już nie uległ zmianie i goście prowadzili pod Jasną Górą, minimalnie bo 1:0.

Znacznie więcej działo się w drugich czterdziestu pięciu minutach gdzie kibice zgromadzeni na trybunach boiska ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” oglądali aż cztery gole. Po dwa trafienia dla każdej ze stron. W drużynie gospodarzy dublet ustrzelił zawodnik testowany, którego personalia są owiana tajemnicą.

Ów gracz pokonał bramkarza Garbarni, Mateusza Bartusika w odstępie zaledwie…sześćdziesięciu sekund (71′, 72′). Natomiast trafienia dla przyjezdnych w drugiej części spotkania były autorstwa Feliksa Grzybowskiego i Bartłomieja Piworowicza.

Tym samym w swoim trzecim spotkaniu kontrolnym podczas przerwy zimowejdrużyna Rakowa II Częstochowa przegrała przed własną publicznością z RKS Garbarnią Kraków, 2:3.

zespole spod Wawelu całe spotkanie rozegrał były zawodnik Rakowa II Częstochowa31-letni obrońca Michał CzekajPiłkarz ten reprezentował barwy “dwójki” w latach 2021-2023.

W swoim kolejnym spotkaniu kontrolnym, podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się w najbliższą sobotę, 10.lutego br. o godzinie 10:00 z RKS-em Radomsko. Radomszczanie to wicelider Betcris IV Ligi Łódzkiej i na półmetku rozgrywek tracą zaledwie jedno “oczko” do lidera, Sokoła Aleksandrów Łódzki.

2:3: Zawodnik testowany 1 72′

Sędziował: Dominik Panek (Lubliniec). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: Oskar Kubik – Patryk Jurczyński (81′ Łukasz Józefczyk), Oskar Krzyżak (63′ Wiktor Żołądź), Adam Mesjasz (59′ Jerzy Napieraj), Piotr Malinowski (kpt) (67′ Jakub Bęben). Jakub Cierpiał (46′ Nikodem Kitowski), Jakub Wireński (46′ Fabian Gacek), Olivier Długosz, Piotr Nocoń (70′ Nikodem Zielonka), Kacper Nowakowski (46′ Jakub Łukasiewicz), Mateusz Głowiński (63′ Zawodnik testowany 1). Trener: Przemysław Oziębała.

RKS Garbarnia Kraków: Piotr Zagórowski – Adrian Kajpust, Michał Czekaj, Bartosz Kutrzeba, Jakub Sutor, Mateusz Duda (kpt), Mateusz Nowak, Michał Klec, Kacper Durda, Adam Habas, Mateusz Sowiński. Ponadto grali: Mateusz Bartusik, Oskar Wielecki, Karol Dziedzic, Bartosz Żurek, Bartłomiej Piworowicz, Feliks Grzybowski, Michał Opalski, Daniel Morys. Trener: Marcin Pluta.