BONA FIDE / Fontanna ciągle wirtualna


Już w 2018 roku fontanna na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Tysiąclecie miała zamienić się w atrakcyjny wodny plac zabaw dla dzieci. Z takim szyldem na wyborczym plakacie w maju 2018 roku przystąpiła do walki o fotel radnego miasta Częstochowy Małgorzata Iżyńska z SLD.

 

Co więcej, podkreślała, że pierwszy wniosek do budżetu miasta w sprawie budowy placu złożyła cztery lata wcześniej. Mamy czerwiec 2021 roku, pani Małgorzata została ponownie wybrana na radną, a wodny plac zabaw nadal istnieje jedynie w wirtualnej rzeczywistości marzeń i niezrealizowanych planów.

Słynna częstochowska Promenada staje się miejscem zapomnianym przez obecną władzę Częstochowy, której przewodzi SLD-owski prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Katastrofalny stan fontanny jest tego najlepszym dowodem. Przykre, ale panujące tam zgliszcza i brud, to wizytówka skuteczności decydentów. Drugim aspektem wynikającym z tego zaniedbania jest utrzymywanie stanu zagrożenia. Przecież Promenada i fontanna to obszar ogólnodostępny. Bawią się tam dzieci – warto mieć to na uwadze.

 

URSZULA GIŻYŃSKA

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *