Raków II Częstochowa awansował do 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN!


Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością GKS II Tychy, 2:1 w spotkaniu 1.Rundy Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN. Zespół prowadzony przez Tomasza Kuźmę wywalczył tym samym awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W środowym spotkaniu, które było rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” gole dla gospodarzy zdobył Mateusz Niedziałkowski, który pokonał bramkarza rywali w 58 i 81.minucie. Obydwie drużyny, zarówno rezerwy Rakowa Częstochowa jak i GKS-u Tychy są liderami w swoich grupach Zina IV Ligi.

Potyczka drugiego zespołu Rakowa Częstochowa z rezerwami GKS-u Tychy już teraz została określona jako przymiarka do czerwcowych baraży , choć do końca ligowych zmagań jeszcze kilka tygodni i wiele może się zmienić.

Wyniki 1.Rundy Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

20.04.2022 (środa): 

MLKS Woźniki – GKS Gwarek Ornontowice 0:10

KS ROW 1964 Rybnik – BS Polonia Bytom 1:2

KS Unia Dąbrowa Górnicza – LKS Orzeł Łękawica 3:1

RKS Raków II Częstochowa – GKS II Tychy 2:1

Do 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski oprócz zwycięzców spotkań pierwszej rundy dołączyły drużyny, które w pierwszej rundzie otrzymały wolny los: GKS II Katowice, BTS Rekord Bielsko – Biała, LKS Tempo Puńców, LKS Unia Turza Śląska. Spotkania 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN są zaplanowane na środę, 4.maja br. Pary wyłoni ceremonia losowania, która odbędzie się w siedzibie ŚlZPN w Katowicach przy ulicy Francuskiej 32. 

Terminarz spotkań Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN: 04.05.2022 (środa)

1/2 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN: 18.05.2022 (środa)

Finał Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN: 08.06.2022 (środa) : Gospodarzem finału będzie drużyna niżej sklasyfikowana. 

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: PZPN 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *