Janów ,,Liderem Zmiany”


Gmina Janów otrzymała tytuł „Lidera Zmiany” w corocznym Rankingu Gmin Województwa Śląskiego 2022.

 

Gmina Janów została uhonorowana tytułem „LIDERA ZMIANY” w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego 2022 w kategorii gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Wśród 127 gmin w swej kategorii. Wśród stu dwudziestu siedmiu gmin województwa śląskiego okazała się tą, która od roku 2019 roku dokonała największej realnej zmiany społeczno-gospodarczej i swoistego skoku rozwojowego. Janów zwyciężył w kategorii gmin do dwudziestu tysięcy mieszkańców. Laur został wręczony 29 listopada podczas uroczystej gali w Katowicach.

 Ranking organizowany jest co roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Urzędem Statystycznym w Katowicach. Ma on na celu wyłonienie i promowanie tych gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

– To wyróżnienie dedykuję mieszkańcom, pracownikom urzędu i wszystkich jednostek organizacyjnych, nauczycielom oraz tym radnym, którzy wraz ze mną ciężko pracują dla dobra naszej gminy – mówi wójt Edward Moskalik.

Warto dodać, że w tegorocznym rankingu dziennika „Rzeczpospolita” na 1523 gminy wiejskie gmina Janów zajęła 262 miejsce i znalazła się na trzecim miejscu w powiecie częstochowskim.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *