WYSTAWA WYCINANEK GRZEGORZA DUDAŁY


7 kwietnia br. w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy GOK Poraj rozpoczęła się niecodzienna wystawa.

 

 

Po raz pierwszy w Galerii pojawiły się niezwykłe wycinanki. Wszystko za sprawą Grzegorza Dudały – artysty ze Szczekocin, który prócz prezentacji swoich niezwykłych prac, zaproponował gościom pokaz tworzenia wycinanki, a nawet podzielił się tajnikami tworzenia tych dzieł.

Grzegorz Dudała jest artystą, który specjalizuje się w sztuce cięcia papieru. Tworzy m.in. ornamenty, motywy religijne, a także portrety znanych osobistości. Źródłem inspiracji są: tradycje wycinankarskie, grafiki portretowe, sztuka żydowska, symbolika religijna, dawne detale i ornamenty. G. Dudała z wykształcenia jest historykiem, a jego dzieła służą również popularyzacji wiedzy z tej dziedziny. Wystarczy mu kartka papieru i nożyczki, by stworzyć prawdziwe arcydzieło. Spod jego rąk wychodzą cuda, które przedstawia na wystawach. Portrety, obiekty architektoniczne, symbole kultu ujęte w przepiękne ornamenty zachwycają oko zwiedzających. Od czwartku wszystko to można obejrzeć w porajskiej Galerii. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszej instytucji kultury.

Wystawę można oglądać do 28 kwietnia. Zapraszamy w poniedziałki od godz. 8.00-20.00, natomiast od wtorku – do piątku w godz. 8.00 -16.00. Istnieje możliwość zwiedzania Galerii w innych godzinach po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym pod numerem 530 210 560 lub 34-3 145 548, pon. pt., godz. 8.00 – 16.00).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *