Raport policyjny – Częstochowa:


12 SYRYJCZYKÓW NIELEGALNIE PRZEWOŻONYCH VOLKSWAGENEM T5

 

CZĘSTOCHOWSKA DROGÓWKA PODSUMOWAŁA DZIAŁANIA P/K “BEZPIECZNY PIESZY”

21 czerwca policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Niestety nie wszyscy poruszali się po drogach zgodnie z przepisami. Policjanci ujawnili 75 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 1 przez pieszego..

Policjanci od godziny 10.00 sprawdzali czy kierujący i piesi w sposób prawidłowy poruszają się po drogach. Niestety w trakcie podjętych działań ujawnili 89 wykroczeń popełnianych przez kierujących i 41 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle. W czasie działań wyeliminowali z ruchu kierowcę, który jechał na „podwójnym gazie” . W sumie ujawnili 130 wykroczeń drogowych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i przestrzeganie przepisów.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych, a przepisy są po to, by ich przestrzegać. Jadąc wolniej i ostrożniej, czy nie wchodząc na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd dbamy o siebie i innych.

NOWY SPRZĘT DO WALKI Z NIETRZEŹWYMI KIERUJĄCYMI DLA POLICJANTÓW Z KŁOMNIC

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowoczesny sprzęt służący do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez gminę Mykanów. Alkomat działa na zasadzie analizy próbki wydychanego powietrza i pozwala szybko sprawdzić trzeźwość kierującego co znacznie pozwala zwiększyć efektywność działań policjantów w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

Wczoraj odbyło się przekazanie dla Komisariatu Policji w Kłomnicach urządzenia do szybkiego przesiewowego badania stanu trzeźwości typu Alcoblow. Jest to bezustnikowy miernik wykorzystywany do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Aby wykonać wstępne badanie alkomat nie wymaga kontaktu z kontrolowanym kierującym. Pozytywny wynik badania sygnalizowany jest za pomocą czerwonej diody. W takim przypadku wykonywane jest kolejne badanie za pomocą alkomatu z ustnikiem. Dzięki Alcoblow badanie trwa jedynie kilka sekund, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Nowoczesny sprzęt zakupiony został przez Urząd Gminy w Mykanowie, dzięki przychylnej decyzji radnych i włodarzy. Oficjalnego przekazania urządzenia dokonali Wójt Gminy Mykanów Pan Dariusz Pomada. Zostało ono przekazane na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach podinspektora Pawła Krzemińskiego.

CZĘSTOCHOWSCY POLICJANCI PRZEJĘLI PONAD 530 TYS. SZTUK „LEWYCH” PAPIEROSÓW

Częstochowscy kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli ponad 530 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 40, 49 i 60 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadli na trop trzech mężczyzn w wieku 40, 49 i 60 lat. To mieszkańcy Zabrza i Bytomia. W ich mieszkaniach stróże prawa odnaleźli i zabezpieczyli w sumie ponad 531 tysięcy sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Nielegalny towar został przejęty i zabezpieczony przez częstochowskich policjantów. Trzej mieszkańcy Śląska zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli gotówkę w kwocie 30 tysięcy złotych. Grozi im wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

12 SYRYJCZYKÓW NIELEGALNIE PRZEWOŻONYCH VOLKSWAGENEM T5

Wspólne działania kłomnickiej Policji oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej Zamiejscowej z Częstochowy doprowadziły do zatrzymania 12 imigrantów z Syrii w wieku od 18 do 38 lat. Zatrzymano też dwóch Polaków w wieku 39 i 47 lat, którzy przewozili ich przywłaszczonym furgonem. Żaden z obcokrajowców nie posiadał dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy Polski. Sprawę bada Straż Graniczna.

W piątek 23 czerwca około godziny 9.40 dyżurny z Komisariatu Policji z Kłomnic został poinformowany, że na terenie jednego z parkingów w Kościelcu w gminie Kłomnice znajduje się samochód, który najprawdopodobniej został przywłaszczony. Na miejscu mundurowi zauważyli uszkodzone auto marki Volkswagen T5, kierującego oraz pasażera w wieku 39 i 47 lat. Z ich relacji wynikało, że pojazd, którym podróżowali ze Słowacji do Łodzi, uległ awarii. W czasie dalszej kontroli okazało się, że w samochodzie było 12 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej Zamiejscowej z Częstochowy.

12 przewożonych Syryjczyków nie posiadało przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium naszego kraju. Wobec tego sprawą zajęli się funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANY W MIESZKANIU 34-LETNIEGO „PLANTATORA”

Częstochowscy „poszukiwacze” zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. W mieszkaniu jego kompana, gdzie ukrywał się przed Policją, śledczy odkryli domową plantację nielegalnych roślin. 34-letni „ogrodnik” również został zatrzymany.

Kryminalni z częstochowskiego Referatu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób wpadli na trop 24-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc za wszelką cenę uniknąć kary więzienia. Za mężczyzną został wydany list gończy przez sąd. „Poszukiwacze” wytypowali miejsce, w którym mógł przebywać. W końcu 24-latek został zatrzymany w mieszkaniu swojego 34-letniego kompana. Był poszukiwany za dokonanie kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. W czasie realizacji czynności śledczy odkryli w tym mieszkaniu domowa plantacje konopi indyjskich należącą do 34-letniego „ogrodnika”. Mężczyzna posiadał też amfetaminę, marihuanę i LSD. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli też dwa przedmioty przypominające broń palną oraz kilka sztuk naboi. Biegły z zakresu balistyki zbada i oceni legalność posiadania zabezpieczonego asortymentu.

Obaj zostali zatrzymani. Młodszy od razu trafił za kraty, gdzie spędzi ponad dwa lata. A starszemu z nich grozi nawet 3 lata więzienia.

CZĘSTOCHOWSKA DROGÓWKA DBA O BEZPIECZEŃSTWO CYKLISTÓW

Bezpieczeństwo na drodze to zadanie priorytetowe częstochowskich policjantów z drogówki. Szczególnie teraz w sezonie rowerowym. Mundurowi zachęcają wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z kasków i elementów odblaskowych. Ostatnio w ramach działań „Bezpieczny cyklista” tym, którzy poruszali się rowerem, mundurowi wręczali odblaski oraz przeprowadzali z nimi rozmowy edukacyjne. Akcja częstochowskich policjantów cieszyła się dużym powodzeniem.

Rowerzyści-zaraz po pieszych, to grupa użytkowników dróg szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z różnymi pojazdami. Pomimo licznych apeli, wiele osób nadal porusza się po drogach, nie stosując się do zasad ruchu drogowego. Aby przeciwdziałać podobnym zdarzeniom i próbować zminimalizować ryzyko ich występowania, policjanci z drogówki w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami z udziałem rowerzystów przeprowadzili działania „Bezpieczny cyklista”.Z tej okazji, podczas prowadzonej akcji oprócz rozmowy edukacyjno- profilaktycznej, każdy cyklista otrzymał element odblaskowy. O tym, że tak maleńki „szczegół” może uratować życie i zdrowie mówili mundurowi podczas akcji. Przekonywali, że używanie odblasków i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego ma ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

NIE POMOGŁA ZMIANA WYGLĄDU. POSZUKIWANA LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANA

Kryminalni z częstochowskiej komendy miejskiej wpadli na trop poszukiwanej 43-latki. Pomimo, że znacznie zmieniła wygląd, to i tak została rozpoznana przez poszukiwaczy. Oszustka, została zatrzymana w centrum miasta. Teraz w więzieniu spędzi najbliższe 8 miesięcy.

Poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby często zmieniają swoje miejsce zamieszkania, zdarza się też, że ukrywają się u znajomych lub rodziny. I tym razem było podobnie, bowiem okazało się, że mieszkanka Częstochowy często zmieniała miejsce pobytu i wygląd. Policjanci sprawdzali każdy trop i weryfikowali wszystkie informacje. W środę w trakcie prowadzonej obserwacji w centrum Częstochowy, przy jednym z lokali zauważyli kobietę, która pomimo zmaiany wygladu przypominała poszukiwaną 43-latkę. Pomimo tego, że 43-latka zmieniła swoj wygląd (m.in. peruka  i ciemne okulary) to i tak została rozpoznana i zidentyfikowana przez kryminalnych.

Zatrzymana trafiła już do aresztu. Tam spędzi 8 miesięcy.

Źródło i foto: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *