KORONAWIRUS / WOJ. ŚLĄSKIE. 138 kolejnych zakażonych


Łącznie w województwie śląskim są 5132 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 1061 wyleczonych. Szczegółowe dane z Częstochowy i powiatu częstochowskiego poniżej.

Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od: 81 pracowników 5 kopalń, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 74, najmłodszy 32 lata), 2 mieszkańców Mikołowa (w średnim wieku i w sile wieku), starszego mieszkańca powiatu żywieckiego, młodej mieszkanki Tarnowskich Gór, 3 mieszkańców Katowic (2 starszych mężczyzn i kobieta w średnim wieku), starszego mieszkańca Bielska-Białej, 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców Siemianowic Śląskich, 2 mieszkańców Będzina (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, mieszkanki Rybnika w średnim wieku, 2 mieszkańców Chorzowa (mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta), 2 młodych mieszkańców Gliwic, 4 kolejnych mieszkańców Bytomia (najmłodszy 7, najstarszy 42 lata), młodej mieszkanki Wodzisławia Śląskiego, 3 mieszkańców Piekar Śląskich (dziecko i 2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Zabrza (2 dzieci i młoda kobieta), 2 mieszkańców Imielina w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu bielskiego, 2 mieszkanek powiatu pszczyńskiego (młoda i w sile wieku), mieszkańca Czechowic-Dziedzic w sile wieku, mieszkanki Tychów w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkanek Rudy Śląskiej (starsza i w średnim wieku), starszej mieszkanki Jaworzna, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Mysłowic (2 starszych i młody).

Kolejne 32 osoby wyzdrowiały. Tylko jedna z nich przebywała w szpitalu pod fachową opieką specjalistów zakaźników, pozostali dochodzili do zdrowia w dobrym stanie w swoich domach. Najstarszy ma 86 lat jest mieszkańcem powiatu żywieckiego, najmłodsi mają 26 lat. Łącznie mamy 1061 wyleczonych z Covid-19 w województwie śląskim.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *