Zwycięstwa koszykarskich drużyn z Częstochowy.

KOSZYKÓWKA

Zarówno trzecioligowy Tytan, jak i pierwszoligowy Dromet odniosły w miniony weekend zwycięstwa w ligowych potyczkach.

Dziewczęta dzięki wygranej z Żakiem Nowy Sącz awansowały na ósmą pozycję w tabeli. Częstochowianki co prawda przegrały pierwszą kwartę, ale doskonała skuteczność w drugiej i trzeciej odsłonie meczu dała naszym koszykarką spora przewagę, której podopieczne trenera Urbańczyka nie roztrwoniły do końcowej syreny. Poszczególne partie kończyły się następującymi rozstrzygnięciami: Tytan – Żak 63:56 (12:20; 23:7; 20:14; 8:15)

Punkty dla Drometu zdobywały: Kotonowicz 16, Dziegiedź 12, Kupczak 9, Ślęzak 8, Hepner 4 – Motyl 10, Lada 4, Kozak 0, Całus 0.

Najskuteczniejszy w trzeciej lidze Tytan odniósł koleje zwycięstwo. Przypomnijmy, ze poprzednie dwa spotkania lidera tabeli zakończyły się jego porażkami. Konfrontacja z KiS Żywiec przerwała serię przegranych. Tytan zwyciężył 81: 68. Poszczególne kwart kończyły się następującymi wynikami: (19:18, 21:18, 26:14, 15:18). Mecz był bardzo zacięty i interesujący. Wygrana częstochowskiej ekipy jest dobrym prognostykiem przed zaległym spotkaniem Tytana z kandydatem do awansu – AZS-em Gliwice.

Punkty dla Tytana zdobywali: Sośniak 25, Szynkiel 16,Tomzik 14, Jarecki 10, Karkoszka 3(1×3), Pęczak 3(1), Wolnik 3,Wojciechowski 3,Owusu 2, Szymczyk 2, Rychter 0