Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – Gmina Kłomnice


 

Przedszkole w Rzerzęczycach i oddział zamiejscowy w Rzekach Wielkich przystąpiły do Programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (NHEF). Projekt jest realizowany od września do czerwca. Przedszkolaki w tym okresie wyjeżdżają raz na seans do Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie.

 

 

Podczas projekcji poruszane są problemy społeczne m.in. komunikacja, ekologia, współpraca, przyjaźń, tradycje, podróże, pomoc, rodzina, pokonywanie trudności. Program jest zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki. Został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. Seansom kinowym towarzyszy niezwykła atmosfera, odrobina tajemnicy i magii, dzięki której widzowie w łatwy sposób przenoszą się do świata wyobraźni.

Cykl ma uniwersalny przekaz, który umożliwia rozwój kompetencji społecznych dzieci. Dzieci utożsamiają się z bohaterami nawiązującymi z innymi ludźmi relacje towarzyskie, uczą pracy zespołowej, rzetelności, ale też odpowiedzialności za podejmowane czyny, decyzje. Dzięki programowi bliska im jest zarówno niczym nieskrępowana radosna zabawa, jak i trudne sytuacje niepowodzenia – takie jak uprzedzenia, brak akceptacji, odrzucenie.

Filmy  zaciekawiają młodego widza i zachęcają do refleksji nad poruszanymi zagadnieniami i  są  świetnym pretekstem do organizowania sytuacji wychowawczych oraz warsztatów plastycznych.

Źródło: Gmina Kłomnice

Foto: Gmina Kłomnice

Podziel się:

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *