Medale w Mistrzostwach Polski zawodników CKS Budowlani

Przez dwa dni (23–24.09) Słubice gościły uczestników Mistrzostw Polski w kategorii Młodzików (U 16). W imprezie tej uczestniczyło ponad 1000 młodych lekkoatletów z całego kraju. Wśród nich wystartowała dwójka młodych zawodników CKS Budowlani Częstochowa.

Spisali się doskonale zdobywając dwa medale. Srebrny i brązowy. Medal srebrny wywalczył Filip Labocha pchając kulą na odległość 15,02 metra. Jest to nowy wspaniały rekord życiowy zawodnika. Do złotego medalu zabrakło zaledwie 5 cm. Filip wystartował również w rzucie młotem. I tam również ustanowił rekord życiowy 42,95 metra, zajmując 5 miejsce.

Drugi medal dla Budowlanych wywalczyła Nikola Lewandowska. Młoda miotaczka zajęła 3 miejsce w pchnięciu kulą wynikiem 12,75 metra. Ustanawiając rekord życiowy. Nikola wystartowała jeszcze w rzucie młotem, zajmując 9. miejsce uzyskując 42,22 metra.

Wspaniałe rekordy życiowe zawodników w mistrzowskiej imprezie świadczą o doskonałym przygotowaniu zawodników przez trenerów: Krzysztofa Wróbla i Piotra Ruszela.

Zawodników CKS czekają jeszcze w najbliższe weekendy Mistrzostwa Województwa w najmłodszych kategoriach U 14 i U 12 w Rudzie Śląskiej. Następnie przygotowania do biegów przełajowych, które zakończą sezon Mistrzostwami Polski (Drzonków 25.11).