Wielki Test o IKARZE


Sukces ucznia Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych uczestniczyli w projekcie „Nadzieja. Zwycięstwo” zorganizowany przez Jasną Górę przy współpracy Kuratorium Oświaty. Uczniowie z ZSS-B wzięli udział w Wielkim Teście o IKARZE, co poprzedzili obejrzeniem filmu „IKAR stan wyjątkowy”, wyświetlony w Muzeum Monet i Medali. Film był jednym z punktów bibliografii konkursowej, bez którego napisanie testu byłoby niemożliwe.
Pierwszy etap odbył się 23 września 2019 r. w poszczególnych placówkach, z ZSS-B przystąpiło do niego sześciu uczniów z klas pierwszych: Michał Kuśmirek, Igor Równiak, Hubert Pyda, Maciej Kufel, Alan Kowal, Adrian Szewczyk. Do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów – Adrian Szewczyk i Michał Kuśmirek. Finał Wielkiego Testu o IKARZE odbył się 26 września 2019 r. w auli Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie; laureatem trzeciego miejsca został Michał Kuśmirek.
Podsumowanie konkursu – rozdanie Certyfikatów wszystkim uczestnikom projektu i nagród laureatom nastąpi 20.10.2019 r. o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Szkolnym koordynatorem konkursu była Alina Grabna, nauczyciel bibliotekarz w ZSS-B. – Cieszy nas, że uczniowie chcą poznawać historię swojego miasta. I wspólnie cieszymy się z ich sukcesów – mówi Alina Grabna.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *