„Wielka Wyprawa”, czyli charytatywna podróż rowerowa


28 sierpnia 2022 roku z Częstochowy ruszy druga edycja tego wydarzenia. Organizatorzy, młodych studentów – Łukasz, Szymon i Jakub – tym razem wyznaczyli sobie większe wyzwanie, pokonają ponad 650 km trasę, w dużej mierze górzystą. Zakończenie akcji planują na 2 września 2022 roku na Rynku Wielkim w Zamościu. Trasa prowadzić będzie przez malownicze obszary południowej Polski – Jurę Krakowsko-Częstochowską, brzeg Wisły, Kotlinę Sandomierską i Wyżynę Lubelską. Również w tym roku celem jest wsparcie dzieci z domu dziecka w Kiedrzynie.

 

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2020 roku (31 sierpnia – 4 września). Jej uczestnicy w pięć dni przejechali blisko 550 km polskiego wybrzeża, a wszystko to dla podopiecznych częstochowskiego domu dziecka znajdującego się w dzielnicy Kiedrzyn (przy ulicy Ludowej 100), prowadzonego przez „Stowarzyszenie AMICUS”. Dzięki akcji do placówki trafiła pomoc o wartości około 8 tys. złotych, za co udało się ją wyremontować.

28 sierpnia 2022 roku z Częstochowy ruszy druga edycja tego wydarzenia. Uczestnicy wyznaczyli sobie większe wyzwanie, pokonają ponad 650 km trasę, w dużej mierze górzystą. Zakończenie akcji planują na  3 września 2022 roku, w najdalej wysuniętym na wschód Polski miejscu – zakolu Bugu koło Hrubieszowa. Trasa prowadzić będzie przez malownicze obszary południowej Polski – Jurę Krakowsko-Częstochowską, brzeg Wisły, Kotlinę Sandomierską i Wyżynę Lubelską. Również w tym roku celem jest wsparcie  dzieci z domu dziecka w Kiedrzynie.

Wielka Wyprawa to trzech młodych studentów – Łukasz, Szymon i Jakub – oraz 12 uczestników, którzy zadeklarowali już swój udział w wyprawie. Organizatorzy, podczas całego przejazdu, ubrani będą w specjalnie przygotowane na tę okazję koszulkach, na których znajdą się loga wszystkich, którzy pomogli w organizacji wyprawy – Sponsorów (którzy finansowo lub materialnie wesprą wskazany cel) oraz patronów prezydenckich i medialnych.

Wesprzeć wyprawę może każdy – wystarczy wpłacić datek na zbiórkę https://zrzutka.pl/s9ea3u. Jej dochód pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

 

„Wielką Wyprawę” można śledzić w social mediach:

na Facebook’u (https://www.facebook.com/CharytatywneRowery

oraz na Instagram’ie (https://www.instagram.com/challenge/?next=/long_trip01/).

 

Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *