Żużlowa Reprezentacja Polski w liczbach

Rok 2017 dobiega ku końcowi. Czas zatem na jedno z ostatnich podsumowań sezonu w wykonaniu Żużlowej Reprezentacji Polski – tym razem liczbowo.

1 – Żużlowa Reprezentacja Polski wywalczyła pierwszy w historii polskiego żużla złoty medal
na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games, które odbyły się we Wrocławiu.

3 – żużlowe legendy zostały wprowadzone do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Podczas meczów w Zielonej Górze, Krakowie oraz Ostrowie Wielkopolskim, pamiątkowe patery otrzymali Andrzej Huszcza, Paweł Waloszek oraz Jerzy Szczakiel.

4 – miejsce zajął Krzysztof Kasprzak w tegorocznym cyklu Speedway Euro Championship.

8 – złoty medal zdobyli reprezentanci Żużlowej Reprezentacji Polski podczas finału Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie.

8 – w historii złoty medal zdobyli młodzieżowcy Żużlowej Reprezentacji Polski w rozgrywkach
o Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów.

9 – juniorów zostało powołanych przez trenera Rafała Dobruckiego do młodzieżowej kadry Żużlowej Reprezentacji Polski. Tymi zawodnikami byli: Oskar Bober, Robert Chmiel, Maksym Drabik (kapitan), Daniel Kaczmarek, Rafał Karczmarz, Dominik Kubera, Jakub Miśkowiak, Bartosz Smektała oraz Kacper Woryna.

10 – złoty medal w historii startów naszej kadry w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów zdobyli młodzieżowcy prowadzeni przez Rafała Dobruckiego. Na torze w Rybniku, biało – czerwone barwy reprezentowali Bartosz Smektała, Kacper Woryna, Maksym Drabik, Dominik Kubera oraz Rafał Karczmarz.

13 –seniorów powołał przed sezonem 2017 do szerokiej kardy Żużlowej Reprezentacji Polski trener Marek Cieślak. Tymi zawodnikami byli: Krzysztof Buczkowski, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Maciej Janowski (kapitan), Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Krystian Pieszczek, Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Grzegorz Zengota oraz Bartosz Zmarzlik.

13 – złotych medali licząc rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Świata oraz Drużynowego Pucharu Świata ma na koncie Żużlowa Reprezentacja Polski.

28 –punktów (łącznie) zdobyło trio Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Patryk Dudek zdobywając złoty medal The World Games.

42 – punkty zdobył w tegorocznym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów Bartosz Smektała, dzięki czemu wywalczył srebrny medal tych rozgrywek.

45 – punktów pozwoliło zdobyć Polakom złoty medal DMEJ na stadionie w Krośnie. Biało – czerwone barwy reprezentowali wtedy Jakub Miśkowiak, Dominik Kubera, Bartosz Smektała, Rafał Karczmarz oraz Kacper Woryna.

46 –punktów zdobyła Żużlowa Reprezentacja Polski pokonując w Zielonej Górze drużynę Reszty Świata

47 –punktów pozwoliło wywalczyć naszym młodzieżowcom złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

49 –punktów zdobyła Żużlowa Reprezentacja Polski pokonując w Krakowie reprezentację Australii.

49 – punktów pozwoliło wywalczyć Maksymowi Drabikowi złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

50 –punktów wywalczyli w Lesznie Patryk Dudek, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik oraz Bartosz Smektała, którzy zdobyli tym samym złoty medal Drużynowego Pucharu Świata.

54 –punkty zdobyła Żużlowa Reprezentacja Polski pokonując w Ostrowie Wielkopolskim reprezentację Rosji.

143 –punkty pozwoliły zdobyć Patrykowi Dudkowi srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.