Orkiestra z Pińczyc zaprasza do współpracy


Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Pińczycach powstała w 2009 roku z inicjatywny burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki. Od 2017 roku jej dyrygentem jest Pan Wojciech Pompka.

 

Orkiestra jest sekcją MGOPK w Koziegłowach, w powiecie myszkowskim, działającą przy Szkole Podstawowej w Pińczycach. Skupia wokół dzieci i młodzież z terenów Gminy i Miasta Koziegłowy oraz powiatu myszkowskiego. Muzycy aktywnie włączają się w uświetnianie lokalnych uroczystości i wydarzeń. Odważnie biorą udział w konkursach i festiwalach muzycznych. Orkiestra koncertuje z gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z „Poparzonymi Kawą Trzy”, „Golec uOrkiestra”, Krzysztofem Cugowskim, Marcinem Jajkiewiczem.

W styczniu b.r. orkiestra wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Melodie… niebiańskim piórem pisane…”, zawierającą kolędy, pastorałki oraz utwory o charakterze świątecznym.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem muzyki filmowej, z którego również niebawem planuje wydać płytę, zatytułowaną „W złotych sierpnia pokojach…”

Oprócz nauki gry na instrumentach muzycznych, prowadzona jest również edukacja muzyczna podejmująca zagadnienia dotyczące muzyki, zachowania i wizerunku scenicznego oraz ogólnych zasad panujących w zespołach muzycznych.

Uczestnictwo w Orkiestrze wymaga od każdego członka regularnego uczęszczania na próby jak i koncerty, sumienności, odpowiedzialności, indywidualnej pracy, kultury osobistej oraz dobrego humoru!

– Nasze próby odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej w Pińczycach (ulica Śląska 5) w nowo wyremontowanej, profesjonalnej sali muzycznej, regularnie w każdą sobotę od godziny 10:00 do około 12:00. Natomiast w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) – w poniedziałki od godziny 17:00 do około 19:00. Zajęcia prowadzone są przez Pana Wojciecha Pompkę, który jest dla nas niesamowitym autorytetem. To w dużej mierze dzięki niemu osiągamy coraz więcej i rozwijamy się w zawrotnym tempie. Zajęcia indywidualne prowadzą wykwalifikowani muzycy: Pan Piotr Pompka oraz Pan Stanisław Pietrzik. Również wspaniali pedagodzy – mówi przedstawicielka Orkiestry Wiktoria Sularz.

W skład Orkiestry wchodzi 29 członków, w tym:

– klarnety: Monika Będkowska, Maja Mieszkowska, Kamila Rycąbel, Patryk Nowak, Wiktoria Grzywna

– flety: Zuzanna Rycąbel, Anna Będkowska, Gabriela Bojanek, Aleksandra Grzywna

– obój: Zuzanna Giersz

– saksofony altowe: Alicja Machura, Zuzanna Przybyłowicz, Julia Korzec, Marika Kazimierska

– saksofony tenorowe: Bartosz Piekarczyk, Filip Gross

– trąbki: Tymoteusz Ślęczka, Ksawery Kwiecień, Wiktoria Sularz, Miłosz Kwoka, Hubert Kocot

– puzony: Marcelina Szymonik, Antonina Gocyła, Marysia Szczęsny

– eufonium: Przemysław Nowakowski

– tuba: Konrad Kwiecień

– keyboard: Mikołaj Konieczniak

– sekcja perkusyjna: Mateusz Rosikoń, Filip Kocot.

Inspektor Orkiestry: Wiktoria Sularz

Sekretarz Orkiestry: Maja Mieszkowska

 

– Serdecznie zapraszamy do naszej Orkiestry! Cały czas otwarta jest lista dla nowych członków Orkiestry. To nic nie kosztuje – jedynie Twój czas i zaangażowanie.   Naprawdę warto spróbować. Czekamy na Was! Jednocześnie pragniemy nadmienić, że poszukujemy dodatkowych źródeł finansowania, aby zapewnić rozwój i poziom artystyczny naszej Orkiestry. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć sponsorów, dla których muzyka jest ważna tak samo jak dla nas… – dodaje Wiktoria Sularz.

 

Foto Archiwum Orkiestry

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *