Muzyczna osiemnastka


MAJOWA NUTKA 2009

18 maja częstochowskie Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży Wokalnie Utalentowanej już po raz 18 zorganizowało międzynarodowy festiwal piosenki „Majowa Nutka”. W tegorocznym przeglądzie wzięli udział młodzi artyści z 8 krajów.

Cykliczna impreza każdego roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nikogo więc nie zdziwiło, że na poniedziałkowy finał do klubu Politechnik przybyło 38 wykonawców, m.in.: z Polski, Łotwy, Portugalii, Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Węgier i Rosji. – W przeglądach wzięło udział około 80 wykonawców, w tym 26 zagranicznych. Wybrana czołówka tylko udowodniła, że poziom tego festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy – powiedział „GCz” częstochowski kompozytor, twórca „Majowej Nutki” Stanisław Zieliński.
Uczestnicy tegorocznej imprezy mieli poszerzone pole popisu. Mogli bowiem rywalizować nie tylko w śpiewie, ale także w tańcu. Nie zabrakło więc muzyki rozrywkowej, folkloru, popisów estradowych, a nawet funky i gospel. – Mnie osobiście bardzo podoba się Marta Ławska z Bełchatowa. Ma bardzo ciekawy głos – zdradził nam Stanisław Zieliński.
Jak się okazało, pomysłodawca przeglądu nie bez powodu zwrócił uwagę na Martę. Uczennica Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie oczarowała także jurorów, którzy postanowili przyznać jej Grand Prix. – Bardzo mnie cieszy ta nagroda. Śpiewam już od 6 lat i przyznam, że z tym chciałabym wiązać swoją przyszłość – nie kryła radości laureatka.
Przegląd muzyczny „Majowa nutka” od lat służy promowaniu talentów muzycznych dzieci i młodzieży nie tylko z Częstochowy, czy Polski, ale z całej Europy. Dzięki międzynarodowemu zasięgowi impreza staje się jeszcze bardziej prestiżowa, a jej dotychczasowi laureaci nierzadko byli zapraszani do programów telewizyjnych i nagrań fonograficznych. Taki stan rzeczy z pewnością nie pozwoli na zamknięcie furtki do kariery i doprowadzi do kolejnych edycji. – Plany już są, i to spore. Na ile uda się je zrealizować, to oczywiście kwestia finansów – podsumował autor imprezy.

ŁUKASZ STACHERCZAK

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *