Pobił i zabił 59-latka. Został już zatrzymany


Kryminalni z Komisariatu Policji w Kłomnicach ustalili, a następnie zatrzymali 50-latka, który dotkliwie pobił 59-latka. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. 50-latek został tymczasowo aresztowany, grozi mu dożywotnie więzienie.

W poniedziałek późnym popołudniem oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie. Po przyjeździe do mieszkania w gminie Kłomnice policjanci zauważyli leżącego mężczyznę, którego odnalazł jego znajomy. Niestety nie dawał on oznak życia. Lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Podczas oględzin śledczy dostrzegli na ciele 59-latka wiele obrażeń. Mając podejrzenie, że do śmierci mógł się ktoś przyczynić, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia zatrzymali 50-latka, który miał związek ze śmiercią 59-latka. Śledczy na podstawie analizy nagrań monitoringu ustalili, że dzień przed śmiercią, 50-latek dotkliwie pobił go w obrębie jednego ze sklepów.

Zebrany w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkiem którego była śmierć. Teraz 50-latkowi grozi nawet dożywocie. Wczoraj sąd po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

źródło KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *