STOWARZYSZENIE PRZEBIŚNIEG ZAPRASZA NA PIERWSZE Z CYKLU BEZPŁATNE WEBINARIUM Z EKSPERTEM HEMATOLOGIEM


Co roku odnotowuje się w Polsce kilka tysięcy przypadków zachorowań na chłoniaki. Znajomość objawów chłoniaka zwiększa szanse na wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie. 12 grudnia o 16:00 na www.przebisnieg.org będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat chłoniaków i wziąć udział w bezpłatnym webinarium pt. „Chłoniaki indolentne i białaczka limfocytowa”, podczas którego ekspert dr hab. med. Wojciech Jurczak odpowie również na pytania uczestników webinarium.

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” rozpoczyna cykl bezpłatnych webinariów edukacyjnych dotyczących diagnozowania i leczenia chłoniaków. Pierwsze bezpłatne webinarium odbędzie się
12 grudnia 2016 r. o godz. 16:00. Webinarium pt. „Chłoniaki indolentne i białaczka limfocytowa” poprowadzi dr hab. med. Wojciech Jurczak z Kliniki Hematologii ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Każdy z uczestników webinarium będzie mógł zadać prowadzącemu indywidualne pytanie na chat.

Aby wziąć udział w webinarium wystarczy:
1. Wejść 12 grudnia 2016 r. o godz. 16:00 na www.przebisnieg.org
2. Następnie kliknąć na wskazany na stronie głównej link.

Wszelkie instrukcje znajdują się również na profilu Stowarzyszenia Przebiśnieg na facebooku.
Pomoc techniczna dotycząca webinarium pod tel. +48 509 240 157.

Plan webinarium:
12.12.2016 16:00 – start webinarium
30-40 min. wystąpienie eksperta
20-30 min. sesja odpowiedzi na pytania zadane na chat
12.12.2016 17:00 – zakończenie webinarium

CHŁONIAKI:
Chłoniaki to nowotwory układu chłonnego (limfatycznego). Dzieli się je na dwie główne grupy: chłoniaki nieziarnicze (ok. 80% przypadków) i chłoniaki ziarnicze (inaczej chłoniaki Hodgkina). Do grupy chłoniaków zalicza się również przewlekłą białaczkę limfocytową. Przyczyny zachorowalności nie zostały jeszcze poznane, choć wytypowano już wiele czynników, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia.
Na chłoniaki chorują osoby w różnym wieku. Objawy towarzyszące chłoniakom często przypominają zwykłe przeziębienie i są lekceważone, przez co nowotwór ten wykrywa się zazwyczaj dopiero w stadium zaawansowanym. Posiadanie wiedzy na temat chłoniaków, w tym znajomość ich objawów, zwiększa szanse na wczesne rozpoznanie choroby i tym samym – szybsze rozpoczęcie leczenia. Bardzo ważne jest, aby wszystkie niepokojące objawy, które utrzymują się dłużej niż trzy tygodnie, konsultować z lekarzem pierwszego kontaktu. Chłoniaki, które pozostają nieleczone, mogą doprowadzić do śmierci w ciągu kilku miesięcy.

Organizator:

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” skupia osoby, które pragną pomagać pacjentom z rozpoznanymi chorobami układu limfatycznego – zarówno tym dopiero diagnozowanym, będącym w trakcie leczenia, jak i tym, którzy je ukończyli. Chcemy, do opieki medycznej, którą otrzymują chorzy, dodać wsparcie i przyjaźń osób, które choroby już doświadczyły i pokonały ją. Celem Stowarzyszenia, które zapoczątkowało działalność w lutym 2008 roku, jest m.in. niesienie pomocy chorym ze schorzeniami układu chłonnego i ich rodzinom, działanie na rzecz poprawy jakości ich życia oraz propagowanie wiedzy na temat chorób układu chłonnego i metod ich leczenia. Stowarzyszenie m.in. oferuje chorym pomoc psychologiczną i duchową, a także rozpowszechnia materiały edukacyjne i organizuje kampanie uczące rozpoznawania objawów chłoniaka i metod jego leczenia. Więcej informacji o organizatorze i działalności Stowarzyszenia można uzyskać na stronie internetowej: www.przebisnieg.org.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *